Recent Topics

Reply To: Alegeri, alesi, demisii, demisi

Home Forums Social, politic si administrativ Alegeri, alesi, demisii, demisi Reply To: Alegeri, alesi, demisii, demisi

CatalinCatalin
Keymaster

Traim din nou vremuri politice tulburi. Poate ca simpli pescari ar trebui sa ne abtinem in a avea si a ne manifesta oarece simpatii politice dar cum oare am putea trai ignorand ceea ce ni se intampla in viata de zi cu zi?

E un moment greu pentru clasa politica, pentru PSD in principal, urmeaza decapitarea lui totala. Este un lucru pe care personal l-am sperat si l-am asteptat de multa vreme.

Ce ma ingrijoreaza si ma intristeaza insa este faptul ca ies la rampa, sau incearca sa iasa niste catei ( mai degraba jigodii ) care latra cat tine gura de mare ca Ponta este si a facut si ca sa demisioneze. Ei bine, acesti catei latra si vor ceva pe care si unii dintre noi il vor dar cu diferenta ca ei, PNLei, PDei sau ce dracu or mai fi, urmaresc doar sa le ia locul acestor indivizi obscuri.

Latra fara a ne transmite ceva important noua, fara a veni cu alternative, cu oameni pe care sa ii acceptam. Vor ca noi sa ii sustinem pe ei in batalia asta mizera pentru a-l alunga pe Ponta si acolitii lui si a-i mandata pe ei la conducerea tarii.

Domnilor, doamnelor, eu vreau ca acesti hoti si mincinosi nenorociti pastoriti de Ponta si Dragnea sa ajunga cat mai curand la puscarie si sa le putrezeasca oasele acolo! Si mai doresc ca banii furati de ei si complicii lor sa se intoarca la noi si sa ne bucuram de ei dar VOI, voi domnilor si doamnelor care latrati toata ziua, nu sunteti decat niste alte curve ordinare din spectrul politic. Mi-ati facut o sila de nedescris vazandu-va zilele astea prin media cum incercati iarasi sa duceti de nas prostimea acestui neam.

Intelegeti un lucru, am votat si am ales un presedinte doar ca o singura alternativa a unei ciume rosii care se pregatea sa ne sufoce, dar atat. Nu va fortati norocul excrocilor fiindca nu cred ca o sa mai tina. Daca am ales un presedinte liberal nu inseamna ca iubesc liberalii, daca urasc Ponta nu inseamna ca iubesc PNL sau PNL. Daca nu puteti sa faceti ceva concret pentru tara si oamenii ei, nu mai cersiti posturi, duceti-va dracu si lasati-ne in pace!

Comments are closed.