Recent Topics

Reply To: Concursuri cu si fara premii

Home Forums Expeditii, Concursuri, Evenimente Concursuri cu si fara premii Reply To: Concursuri cu si fara premii

bogdanbogdan
Keymaster

S-a redeschis sezonul de pescuit 2015, sint convins ca stiati acest lucru si sper ca ati si profitat deja.

Propun un concurs, daca are succes poate il facem periodic.

Pana acum concursurile noastre nu s-au dovedit foarte antrenante, asa ca nu am mari sperante.

Se premiaza fotografie cu primul peste prins si eliberat indiferent de dimensiune ( acesta ar fi locul 2 ),  fotografie cu primul peste avand dimensiuni peste cele minime legale de retinere, prins si eliberat ( acesta fiind locul 1 ).

Ma gandeam si la un premiu 3, ca fiind prima iesire la pescuit de minim 2 ore in care s-a reusit performanta de a nu prinde nimic. Dar nu stiu cum am putea fotografia acel nimic. Poate ca fotografia sa o inlocuim cu o povestire, dar deja efortul de a scrie povestea ar merita un premiu mai consistent decat premiul 1. Pe langa timpul irosit cu editarea povestii te mai si faci de ras ca n-ai prins nimic. Poate gasim o solutie convenabila si pentru locul 3. Sau renuntam la el.

Cat despre substantialitatea premilor va trebui sa decida Catalin ( daca se va accepta aceasta propunere de concurs ), el fiind sponsorul si producatorul premilor.

Aveti mare grija locul 3 nu veti reusi sa mi-l luati usor! Dar nu cred ca voi avea dreptul sa particip la concurs, asa ca aveti cale deschisa sa va luptati si pentru locul 3.

Avand in vedere numarul forumistilor, premiile fiind mai numeroase decat ei ( eu si Catalin ne excludem ), oricare dintre participanti are dreptul sa castige toate cele 3 premii.

Va doresc succes tuturor!

Comments are closed.