Recent Topics

Reply To: Pescuit si agrement pe bratul Chilia

Home Forums Pescuit si agrement in Delta Dunarii Pescuit si agrement pe bratul Chilia Reply To: Pescuit si agrement pe bratul Chilia

CatalinCatalin
Keymaster

Zilele trecute am vorbit cu cativa prieteni care pescuiesc pe Canalul Mila 35 in zona podului. Pana sa inceapa cresterea cotelor spuneau ca au facut treaba si aveau ceva capturi frumoase de crapi, salai, avati dar si doi somni apropiati de 20 kilograme. Stiu ca locatia este buna pentru somn marisor chiar daca eu nu m-am omorat cu stationarul acolo. In ultimile trei zile apa a crescut cam mult si s-a cam si tulburat iar pestii nu au mai mancat. O alta chestiune interesanta este ca unul dintre acesti pescari isi pierde mai multe luni anual pe acolo si traieste in general din pescuit. Pestele il duce in Pardina la una dintre cele doua cherhanale, puncte dr prima primire, cum se mai numesc. Pretul la somn si crap oferit de acestea este de 12 lei si imi pare rezonabil fiindca scapi de griji si dai de bani. La un calcul mic ne iese pe cei doi somni o suma frumusica de vreo 500 lei..

Comments are closed.