Recent Topics

Reply To: Asociatia Nationala de Combatere a Braconajului si Poluarii ( ONG )

Home Forums Asociatia Nationala de Combatere a Braconajului si Poluarii ( ONG ) Reply To: Asociatia Nationala de Combatere a Braconajului si Poluarii ( ONG )

CatalinCatalin
Keymaster

Asa cum ai spus si tu, cum te poti asocia cu cineva despre care nu stii nimic?

Pai ok, ne inscriem apoi vin regulamentele, sa zicem ca asociatia va inarma membrii si ii va trimite sa impuste pescarii buzoieni care merg in Delta cu Dacia Breack visinie. Ce facem, ii impuscam?

Este o idee nefericita din punctul meu de vedere.

Ce treaba ai tu intr-o tara cu sute de ONG uri si asociatii sa vii sa mai faci una care sa isi doreasca sa faca ceva ce isi doresc si celelalte?

Daca eu sunt inscris la un AJVPS, care prin statutul lui protejeaza mediul, curata apele, le populeaza, controleaza pescarii si modul in care se respecta regulamentele, pai ce pana mea rost mai are sa ma inscriu si in aceasta asociatie in care eventual sa fiu asociat cu ceilalti membrii ai asociatiei mele AJVPS?

Propun tot pe aceasta tema ca jucatorii de fotbal de la Steaua sa se inscrie si la Dinamo si Craiova si sa aibe si drept de arbitraj in campionat.

Ma repet a suta-mia oara, atata timp cat platesc permis ANPA si ma numesc PESCAR, apai fac parte din marea familie, asociatie, bla-bla, a PESCARILOR din Romania. Si nu ma mai asociez cu aceeasi oameni in niciun fel! Ca pescar am destule indatoriri pe care le pot sau nu respecta. Nu am nevoie de nimeni care sa imi spuna ce sa fac sau nu, am decretele, legile si regulamentele dupa care se ghideaza pescuitul recreativ in Romania si atat.

Comments are closed.