Recent Replies

Recent Topics

Răspunde la: Calculatoare, gadgeturi si aplicatii

Acasă Forumuri Off Topic Calculatoare, gadgeturi si aplicatii Răspunde la: Calculatoare, gadgeturi si aplicatii

Nelu
Nelu
Blocat

un utilitar foarte bun de vazut filme si seriale online
prin hoinarelile mele pe net am dat de un program interesant si util, care, la rularea lui m-a surprins in mod placut!
programul se numeste “Popcorn Time” si este un utilitar de vizionat filme si seriale online.Am zis sa-l incerc, si bine am facut!
ce face acest utilitar?
Popcorn Time este o aplicatie ce va permite sa urmariti filme si seriale online pe computerul vostru, fara sa le descarcati.(din pacate nu este valabil pe tablete sau smartphone!)
Popcorn Time va puteti alege filmele pe care doriti sa le vizionati in functie de genul lor (comedie, drama, SF, etc.) si de calitatea (720p, 1080p) la care sunt prezentate.
Popcorn Time ofera si posibilitatea de obtine subtirarile online in timp ce vizionati filmul sau de a le incarca din computerul vostru.
Cu aceasta aplicatie puteti urmari orice film ce este disponibil pe torente, deci aproape orice film sau serial.
Cu greu am facut varianta portabila(fara instalare)pe care vi-o ofer si dvs.La mine pe laptop functioneaza, in caz ca la dvs. nu functioneaza am atasat si programul de instalat.
Am sa va mai dau cateva constatari facute de mine, la prima rulare:
dati dublu click pe executabil, programul se incarca dupa cca.10s, nu intrati in panica.
in partea de sus-dreapta aveti setarile, lista vizionare,favorite,etc.
daca dati click pe setari puteti modifica anumiti parametrii, eu l-am setat pe limba romana, deasemeni subtitrarea sa apara automat in romana.(in varianta portabila, daca il instalati va trebui ca voi sa faceti acest lucru)
ca sa reveniti la ecranul principal dati click pe “X” din dreapta sus.
dati click pe un film oarecare, se va deschide o pagina cu date, descriere si eventual trailer cu filmul respectiv.
in partea de jos va puteti alege subtitrarea(daca vreti in alta limba), la unele filme aveti “vezi prezentarea” adica daca dati click pe acest buton veti vedea un trailer al filmului.deasemeni tot in partea de jos este si butonul “vizioneaza acum”, daca dati click pe el filmul se incarca(poate sa dureze cateva secunde bune, depinde de conexiune, NU intrati in panica!)
cand s-a incarcat suficiet din film acesta incepe sa se deruleze, in partea de jos a ecranului puteti mari fontul, alege subtitrarea sau nivelul volumului.
sus in dreapta este o pictograma ca un “ochi”, daca puneti cursorul acolo veti vedea gradul de incarcare a flmului.de fapt filmul se descarca intr-un fisier temporar de unde puteti copia filmul in calculator daca vreti sa-l pastrati
dati click dreapta sus pe “X” daca vreti sa parasiti filmul.
sa revenim la butonul “vizioneaza acum”, in buton in dreapta este o pictograma a unui cosulet cu popcorn, daca dati click pe ea apar niste optiuni unde si cu ce sa vizionati filmul, interesanta este optiunea de a trimite filmul direct pe televizor(asta daca aveti un router wireless si un smartTV cu conexiune la net)
probabil ca alte optiuni o sa le gasiti voi, repet acestea sunt constatarile la o prima rulare!
atasamentul avand vreo 80 MB l-am ridicat pe un site de gazduire fisiere de unde puteti sa-l copiati
http://www.girlshare.ro/34922255.5