Recent Replies

Apele salbatice

Home Forums Pescuitul in Giurgiu Apele salbatice

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 60 total)
  • Author
    golden fishgolden fish
    Participant

Pana la urma am inceput cu a doua poza dar iat-o si pe a doua

Attachments:
    CatalinCatalin
    Keymaster

Da… am pescuit acolo la varsarea Siretului anul trecut, o ora… locuri frumoase.

CatalinCatalin
    Keymaster

Am fost ieri cu George pe la Giurgiu si am profitat de timpul liber pentru a cauta scrumbia. Dupa cum stiti pana pe data de 5 mai pe sectorul de Dunare Vadu Oii-Gura Timocului pescuitul sportiv al scrumbiei este permis. Am reusit sa prindem doar avati pe care i-am eliberat imediat dar iesirea a fost placuta. Dunarea este tulbure si crescuta.

CatalinCatalin
    Keymaster

Am iesit astazi pe seara pe Neajlov la Comana cu George si Marius pentru a testa noile caiace de pescuit. A fost foarte placut, ne-am dat cu ele din Comana pana la Falastoaca si am incercat si pescuitul din caiac. Totul a fost de nota 10. Maine, poimaine mai multe detalii si poze fiindca acum trebuie sa ma culc. Stiti de ce? Fiindca dimineata la ora 4.30 plecam cu caiacele la Giurgiu pe Dunare la plimbare si pescuit…

golden fishgolden fish
    Participant

Super caiacul ,chiar urmaream pe fishing-hunting tv ,pescuitul din caiac dar pe ocean.Dupa parerea mea cred ca sunt foarte comode si la transportat si la pescuit dar se preteaza mai mult ptr pescuitul la spinig.

golden fishgolden fish
    Participant

Catalin cat ajunge cel mai ieftin caiac de la voi?

bogdanbogdan
    Keymaster

Am crezut ca v-ati inecat. Sau ca ati ajuns prin Grecia, ca e perioda maxima pentru pescuit.

golden fishgolden fish
    Participant

am vorbit azi pe facebook cu Lavinia GHEDAN ,tipa cu emisiunile de fishing-hunting de pescuit in ape salbatice,si se pare ca la inceputul lunii va veni in Galati sa ne gasim ,abia astept.

bogdanbogdan
    Keymaster

Pai vezi ca d-ra Lavinia o sa vina cu obleti vi, cumparati de pe undeva, si-i va agata in carlige ca sa filmeze cum ii scate din apa.

Am vazut un episod in care a mers la munte la pescuit de clean, ca deja era inchis pescuitul la pastrav.

Suoer tare Lavinia, RAMBO pare un mic copil bolnav de hepatita pe langa ea!

Si-a confectionat cu mana un streamer din ceva ceolofan si staniol gasite printre tufe, l-a lecat pe firul unei lansete telescopice, si sa vezi ce capturi a avut.

NUMAI PASTRAVI DE PESTE 1/2 KG, DAR MODELUL DE CRESCATORIE. NICI UNUL NU A MUSCAT IN DIRECT, DOAR SCOATEREA DIN APA SI ELIBERAREA EU FOST IN DIRECT. A PESCUIT DOAR DE PE MAL. A FACUT CEVA VANZARE LA O CRESCATORIE SAU UN MARKET PANA I-AU IESIT TOATE ” DUBLELE “, MA GANDESC CA O MAI SI SCAPAT CATIVA.

Asa ca vezi ce are echipa de filmare in cisterna, ca s-ar putea s-o vezi pe Lavinia cum scoate un morun de 3-400 de kg.

In rest e ok tipa, imi place ca se straduieste sa faca ceva.

golden fishgolden fish
    Participant

Si eu sunt de parerea voastra vis-a-vis de vestitele ei capturi in direct,dar pe mine m-a interesat mai mult montura aia pe care a facut-o cu dopul de sticla ,e ceva in gen popper si cred ca e bun ptr avat,in rest numai de bine ,cum se zice

CatalinCatalin
    Keymaster

Peste 3 ore plec cu Eugen la Giurgiu sa punem mana pe ticalosii aia de avati mari de pe Dunare. Considerati asta ca pe antrenamentul oficial de dinaintea iesirii in Delta. Va intrebati daca voi fi obosit? Posibil, dar cineva trebuie sa se bata parte in parte cu uriasii de pe Dunare. Ne auzim, stiti unde ma gasiti…

CatalinCatalin
    Keymaster

Despre iesirea de mai sus nu prea am mai avut timp sa scriu dar nici prea multe lucruri bune nu s-au intamplat. Am pescuit in trei locuri principale, intrarea din Dunare a canalului Plantelor, piciorul podului de dincolo de canalul Ara si picioarele podului de pe Ara pe insula Mocanu. Aici la ultima locatie era o activitate mare a avatilor dar am capturat foarte putini si de dimensiuni reduse. La canalul Plantelor am mai luat cate unul mai rasarit, Eugen a luat, un salaias si cam atat. Eu m-am ocupat cu aruncatul streamerelor in copaci si cred ca am dat de vreo douazeci de ori lejer. Norocul meu ca le-am si recuperat. In continuare sunt tare suparat pe zona asta care refuza sa imi aduca satisfactii.

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 60 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.