Recent Replies

Recent Topics

Apele salbatice

Home Forums Pescuitul in Giurgiu Apele salbatice

This topic contains 59 replies, has 5 voices, and was last updated by Catalin Catalin 2 months, 3 weeks ago.

Viewing 12 posts - 37 through 48 (of 60 total)
  • Author
    Nelu
    Nelu
    Blocked

frumos!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Mai multi prieteni au pescuit in acest weekend pe Dunare in zona Gostinu. La stationar a inceput sa mearga carasul si platica, exemplare frumoase dar apa inca nu s-a limpezit si a avut si o scadere marisoara. Rapitorul si mai ales avatul nu prea se lasa vazut, nu sare si nu mananca. In rest grataragii cat cuprinde si lansetari. Se recomanda pescuitul undeva mai in amonte sau aval cu cativa kilometri fata de zona aglomerata.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Astazi sunt la Giurgiu pe Dunare…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Iesirea de astazi intra in categoria plimbarilor de agrement. Am explorat cateva zone noi pentru mine, locuri frumoase si cu potential dar atat. Rezultatele au fost slabe, cativa avati prinsi cu mare chin si aia pe Ara. Am vizitat Gostinu si am verificat locurile bune de avat de acolo. Apa e tulbure si cu gunoaie

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Imagini din calatoria de ieri.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Sa traiti domnu’ Eugen!

Vedeti ca am pus articolul si imaginile???

Sunt in galerie si celelalte imagini.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am primit imagini cu ultimile capturi ale prietenilor de la Falastoaca, Vali si Florin. Cateva stiuci grase capturate zilele trecute pe Arges. Cea mare este trecuta bine de 3 kg. Am sa pun si poza cu locatia satelit a locului desi se stie ca nicio zi nu seamana cu alta.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

M-am intors de pe Dunare dar sunt frant de oboseala. Posibil sa fie si de la sticla cu tuica din dotare. Maine pun imaginile cu peisajele superbe dar si cu cateva capturi.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am revenit cu imaginile. Capturi, somn, caras, fusari… Campion Ionut. Am pierdut ancora intr-o agatatura, dupa mult chin in incercarea de a o salva. Am pierdut si cateva monturi fiindca am dat printre copaci cazuti. Tantari cu miile, nu mi-a venit sa cred, M-AU CIURUIT!Plase la greu pe Canalul Plantelor.

Nelu
    Nelu
    Blocked

este bine ca cineva mai prinde peste!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Cei care au mizat astazi pe un pescuit de noiembrie post-cutremur se pare ca au si castigat. Pe Neajlov printre altele s-a prins ceva clean frumusel iar pe Sabar mreana marisoara, 3.5 kilograme.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Cam asa arata Canalul Plantelor la o cota de -104cm.

Viewing 12 posts - 37 through 48 (of 60 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.