ARBDD si ANPA, pescuit si turism civilizat si promovat

Home Forums Legi, decrete, regulamente ARBDD si ANPA, pescuit si turism civilizat si promovat

Viewing 2 posts - 37 through 38 (of 38 total)
  • Author
    Participant

Daca 2 pescari (probabil mai multi) se pot gandi la.solutii ca astea de le zici, sigur pot si responsabilii care mai sunt si platiti pt asta. Problema ar fi doar de vointa.

CatalinCatalin
    Keymaster

Clar ca sunt solutii si nu are cine sa le vada. Interesul Deltei este sa se scoata resursa cat mai multa eventual pana nu mai ramane nimic ca doar e gratuita apoi tunuri si fraieri de turisti jumuliti de bani cat cuprinde pe cazari, mancaruri si plimbari cu salupele. Totul in mare viteza ca doar goana dupa bani nu are ragaz. Daca analizezi cate facilitati au asa zisii saracii locuitori ai Deltei te ia durerea de cap. Spre exemplu eu locuiesc intr-un sat in care imi cumpar cu pret 100% tot ceea ce am nevoie, carburant, lemn, mancare, platesc transport integral. Cauta sa vezi subventii in zona zis defavorizata Tulcea apoi numara vilele, pensiunile si salupele si compara cu orice alta zona a tarii considerata ne-defavorizata. Iti va da cu minus

Viewing 2 posts - 37 through 38 (of 38 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.