Recent Replies

Recent Topics

Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

Home Forums Locuri bune si locuri mai putin bune de pescuit Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

Viewing 12 posts - 109 through 120 (of 198 total)
  • Author
    NeluNelu
    Spectator

Cristina, adresa mea de mail este mihalceanelu@yahoo.com

NeluNelu
    Spectator

Astazi pe la ora 6.30 am plecat la pescuit pe raul Ramnic, cu toate ca se anuntase vreme ploioasa.
    Cum am ajuns in zona Martinesti a inceput sa ploua torential, asa ca nu am mai putut ajunge pe rau in acel loc, deci cale intoarsa pana la Codresti, unde nu plouase prea tare.Cand am intins undita ploaia si-a facut iar aparitia, dar avand o pelerina la mine m-am incapatanat si am continuat pescuitul.Au fost reprize de ploaie, reprize de vant si reprize de vreme inourata acceptabila.Pana la pranz am prins cam 3kg de clean nu prea mare, de care am fost totusi multumit.
    Deh, nu ca altii in Delta….

CatalinCatalin
    Keymaster

Ieri m-a sunat un coleg pescar pe care l-am intalnit in Delta in mai 2011, de fapt eu si cu Koade strangeam ustensilele urmand sa plecam acasa iar colegul venise sa pescuiasca in locul nostru. Am socializat cateva minute schimband impresii despre locul in care pescuiam si cam asta a fost tot. Dupa 3 ani, omul a vazut filmarea de pe internet in care aparea si el cateva secunde si vazand si reclama cu musca.ro a gasit numarul de telefon si m-a sunat. Cat de mica e lumea asta…
    Locatia in care am filmat si in care atat eu cat si colegul am avut rezultate foarte frumoase la avat este desigur bratul Chilia, in stanga canalului 36 adica exact unde am stat noi acum dar de la pietre putin mai jos, copacul cazut in apa.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=qizajT8DtHU&list=UUk7WCIqWgfFA-HFp-gA-oBQ[/video]

CatalinCatalin
    Keymaster

Aseara am primit de la un coleg pescar, domnul Sorin, cateva imagini superbe cu ceva capturi de pe lacul Colibita. Pestii au fost prinsi cu diverse naluci dar se remarca obletii foarte mari prinsi cu musculite pe carlige 22. Nu e prima data cand aud ca la colibita sunt oarece pesti mari, chiar si cleni sa bibani.

bogdanbogdan
    Keymaster

Este un mutant, Uite ce fata ciudata are!

CatalinCatalin
    Keymaster

Nu vad foarte bine detaliile fiindca sunt pe telefon insa dupa cum vad buza pare a fi mai mult scobar. Zice-se ca localnicii ar fi foarte ofuscati din pricina acestor obleti uriasi deoarece salaii se satura repede cu o bucata doua si ei nu ii mai pot prinde. Si mai zic bastinasii aceia ca obletii smecheri nu pot fi prinsi numai ca domnul Sorin le-a cam dovedit contrariul cu ajutorul musculitelor de la mine.

NeluNelu
    Spectator

locuri bune de pescuit
    [video]https://www.youtube.com/watch?v=jOS7L0HNHDE[/video]

NeluNelu
    Spectator

insa, de departe cel mai bun loc de prins peste(exemplare capitale) ramane GRINDUL LUPILOR!

CatalinCatalin
    Keymaster

Locurile sunt bune dar ce facem cu apa ca e plina de gunoaie la Tulcea si tulbure. Mai ajungem si noi in Delta anul asta?

CatalinCatalin
    Keymaster

Ieri seara m-am intalnit cu domnul Sorin cu care am mai schimbat cateva informatii utile. Fusese ca si noi la pescuit pe Neajlov doar ca a reusit sa alerge 180 km! Foarte mult dar asta e, pasiune, nebunie… A pescuit alaturi de Leo care a mers pe muste si a luat cativa clenuti iar el a pescuit cu naluci. Rezultate mai bune a avut in apropiere de Clejani si la confluenta cu raul Dambovnic unde a luat cativa cleni si unde ar fi vazut si cateva sarituri de avat. Partida de seara a ales sa o faca la calugarul ( nu Bogdan ) de la Comana, unde a avut parte de o multime de obleti. Noi spre deosebire de el am parasit zona Comana pe la ora 17 cand nu era nici picior de oblete si iata ca am ales gresit, mai bine ramaneam acolo.
    Atat la Falastoaca dar si pe tot traseul parcurs de domnul Sorin erau foarte multi pescari pusi pe stiuca. Unii aratau sincer precum niste cocalari, cu ghioage de bete, aruncau haotic… fomisti. Se dusese vestea ca saptamana trecuta s-a prins stiuca pe Neajlov si iata spiritul nebun de turma al romanilor. Oricum, stiuca nu prea mai merge dar ei vor mai insista mult timp …

CatalinCatalin
    Keymaster

Astazi m-a sunat un coleg pescar bucurestean, Bogdan, care mai pescuieste din cand in cand prin judetul Teleorman. Zilele trecute a pescuit pe raul Teleorman in zona localitatii Vitanesti unde a capturat cativa cleni frumosi la rotative. Configuratia apei nu i-a permis folosirea mustelor.

CatalinCatalin
    Keymaster

Partenerul meu la iesirile cu caiacul, Marius, este plecat prin Delta de unde mi-a trimis cateva imagini. Au pescuit pe lacul Matita la stiuca si biban si au avut parte de suficienta distractie. Nu stiu exact ce regim are lacul deoarece el a fost invitat acolo, se stie doar ca este o locatie vanata de pescarii de stiuca ce prefera incintele laudate si cu taxa…

Viewing 12 posts - 109 through 120 (of 198 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.