Recent Topics

Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

Home Forums Locuri bune si locuri mai putin bune de pescuit Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

Viewing 12 posts - 169 through 180 (of 198 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Inca se mai pescuieste pe balta de la Blasova.

Parerile pescarilor despre aceasta locatie sunt impartite intre o balta cu anumite zone bune si o balta fara perspectiva.

Drumul pana acolo ramane la fel de prost si conditiile de stat la fel.

CatalinCatalin
    Keymaster

Din nou la Siriu pe lacul de acumulare

CatalinCatalin
    Keymaster

Am auzit multi pescari laudandu-se cu bibani mari prinsi la Colibita. Si obletii se spune ca ar fi mari si greu de prins. Imaginile sunt proaspete, de la un pescar din zona.

CatalinCatalin
    Keymaster

In Pardina se pescuieste si se prinde bine!

Informatia imi vine de la un coleg pescar indragostit de acel tinut, si care se pregateste sa plece cu familia acolo pe perioada 5-20 august. Cine nu isi doreste o astfel de familie care sa te tarasca dupa ea prin Delta pentru 15 zile?

Prietenii lui sunt acum acolo si se lauda cu urmatoarele, captura de somn de aproape 35 kilograme pe Canal Mila 35 in zona podului de la graniceri, tot acolo este foarte multa stiuca pe portiunea salupe-Dunare. S-a luat bine si salau si avat la diverse naluci ordinare precum rotativele deci pestele care a iesit si continua sa iasa din lacuri si sa se duca in Dunare mananca bine.

Stipocul are apa si peste, mai ales stiuca pana in zona canalului Pintilie, zona dragata. Dincolo e aproape secat…

Sireasa are apa mica, vegetatie iar locurile de pescuit sunt invadate de tantari din cauza vegetatiei care este foarte mare.

Va marturisesc ca eu am in programul acestui sfarsit de luna o iesire acolo dar depind de alti colegi cu care ar urma sa plecam.

NeluNelu
    Spectator

bune si frumoase toate, dar am inteles ca se dau amenzi mari pentru cei ce campeaza in zona!

CatalinCatalin
    Keymaster

Asta este o alta poveste, o las pentru mai tarziu

NeluNelu
    Spectator

Citez:

La Isaccea pe Dunare, mai jos de localitate cu vreo 10 km, este un loc superb si pentru somn, apa are la cativa metri de mal 14-15 m adancime, acolo curge un canal in Dunare iar la gura de varsare sunt sute de avati si salai care ataca obletii ce vin sa manance ce aduce apa proaspata”

NeluNelu
    Spectator

Cred ca locatia este in zona din poza, am fost acolo prin ’95, locul e super, cu anafoare,ca reper un stalp ca cel de inalta tensiune ce avea rol de far, dar parasit in prezent.

Attachments:
    CatalinCatalin
    Keymaster

Interesant

CatalinCatalin
    Keymaster

Captura dragalasa de stiuca pe lacul Varlaam din Adunatii Copaceni.

bogdanbogdan
    Keymaster

Frumoasa bucata!!!

Din pacate pe lacul asta taxa e cam mare pt. un pescuit exclusiv C&R la absolut orice rapitor.

Cu ocazia asta mi-am adus aminte de zilele in care mulinam sute de kilometrii, pierdeam zeci de voblere si ma alegeam cu 2-3 marlite pricajite, pe diferite balti de pe langa Deva. Acum ma simt mult mai bine cu mustele. Nu pierd mult timp, ma simt bine pe rauri mai de munte decat pe balti. Ca si capturi, acestea nu sint spectaculoase ca si dimensiuni, dar importanta este iesirea in natura si sa te simti bine.

Daca vreau sa mananc peste, il cumpar si nu mai pierd timpul cu pescuitul, altfel ” EU CAND VREAU SA FLUIER, PESCUIESC! ”

bogdanbogdan
    Keymaster

Ca sa fiu sincer, dupa cum stau cu timpul e mai correct invers.

Adica: ” EU CAND VREAU SA PESCUIESC, FLUIER! ”

Viewing 12 posts - 169 through 180 (of 198 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.