Recent Replies

Recent Topics

Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

Home Forums Locuri bune si locuri mai putin bune de pescuit Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

This topic contains 195 replies, has 7 voices, and was last updated by Catalin Catalin 6 months ago.

Viewing 4 posts - 193 through 196 (of 196 total)
  • Author
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am auzit ca avatul e foarte activ in Delta. Nu recomand sa pescuiti acolo decat scrumbie de Dunare fiindca la celelalte specii inca este prohibitie. Vestea ca avatul ataca furibund prin zona Uzlina imi da totusi ceva fiori, as incerca sa fac o plimbare doar de dragul de a ii vedea pe avati la lucru si de a face cateva filmari…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Un alt pont il am de la pescarii de scrumbie de Dunare. Se pare ca se prinde foarte bine la Giurgiu, zona port aval sau Pod Prieteniei.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Saptamana trecuta m-a sunat Domnul Nelu, prietenul meu care pescuieste in Pardina prepoderent si care tocmai se intorsese de acolo. Spunea ca mergea bine stiuca pe Stipoc in general in primii kilometri. Caras inca se prindea mult pe Sireasa. In rest avat si salau mai rarut

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Dimineata am fost abordat de un prieten pescar si intrebat daca merg la o partida de avat la canalul cu apa calda Cernavoda/Seimeni. Sincer as si pescui dar as sta si la caldurica. E cam frig pentru mine zilele astea plus ca mai am o invitatie si pe la Buzau. Bine, si acolo e frig…

Viewing 4 posts - 193 through 196 (of 196 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.