Recent Replies

Recent Topics

Sulina

Acest subiect conține 21 de răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 1 an.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 22 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Incepem inscrierile pentru concediul din vara asta de la Sulina.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

🙄

Nelu
    Nelu
    Participant

Eu mi-am propus sa ajung in Sulina cu familia, la vara, cam in luna august, pe la inceputul lunii.
    Bineinteles daca suntem sanatosi, sau sa nu avem evenimente deosebite(mama mea are 83 ani iar matusa(care este in ingrijirea mea) are 86 ani.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

De saptamana viitoare incepem si noi sa ne gandim la perioada.

Eu pot 10 zile legate doar ultima saptamana dintr-o luna si prima din urmatoarea luna.

Din cate am vazut pe net exista case 4-5-6 camere de inchiriat, incepand cam de la 500 ron pe noapte pt. 5 camere duble, in functie de perioada preturile variaza.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Acestea sint preturi vazute pe net prin agentii. Este foarte probabil sa existe loc de negociere vorbind direct cu proprietarii caselor.

Vremea trece pe nesimtite, in curand intram in criza de timp. Puneti-va antenele la treaba si interesati-va.

Sulina e aproape!!!

golden fish
    golden fish
    Participant

Se pare ca anul asta ne vom face concediul prin jurul Galatiului si poate cateva iesiri la Dunare in zona Rachelul si prin octombrie putin la Somova .In rest avem atatea locuri de jur imprejurul nostru incat nu trebuie sa ne deplasam prea departe si oricum planurile se fac atunci cu maxim doua saptamani inainte ( sau mai putin)iar la cum se arata cotele s-ar putea sa avem iar un an ratat.
    Oricum ar fi de pescuit om gasi noi locuri mai ramane sa gasim si peste.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Personal sunt convins ca pestele il vom gasi din ce in ce mai greu dar incerc sa fiu fericit ca va veni vremea buna macar pentru plimbari si iesiri in natura. O sa caut sa ies cu barcuta mea cat mai mult, sa fac ceva miscare si sa strabat locuri noi cat mai multe. Pentru Sulina intr-adevar timpul ne preseaza fiindca multi isi fac deja rezervarile. Sa nu uitam ca anul trecut cand am fost noi, parcarile in Tulcea erau arhipline si cu greu am gasit un loc la 3 kilometri de port plus ca tot ce insemna cazare era ocupat. Oamenii buni si-au gasit un refugiu in Sulina si trebuie sa tinem cont si de asta. In ziua aia cand am fost au plecat spre Sulina 3 vapoare odata! Arhipline!

Nelu
    Nelu
    Participant

Daca este asa aglomerat, ma faci sa ma razgandesc!………

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Dupa ce 95% din posibilii parteneri ai acestui concediu in Sulina au dat bir cu fugitii iata ca astazi vin cu doua imagini realizate ieri, caldute, pe plaja la Sulina.

Imaginile imi sunt adresate doar mie, singurul ramas inscris in aceasta cursa sulinara.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Nu mai rasuci cutitu-n rana si tu!

Abia daca reusesc in vara asta sa fac cateva iesiri telegrafice pe Strei si Mures… .

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Toamna s-a instalat hotarat in tara!

Temperaturile de azi sunt mai mici decat trebuie dar chiar si dupa revenirea care urmeaza eu zic ca este un semnal important ca intram pe ultima suta de metri cu pescuitul pe 2015.

Temperatura Dunarii intra sub pragul de 20 grade. E momentul sa ne adunam si sa luam decizii.

Propun o dezbatere rapida pe tema unei iesiri in Delta. Nu am un plan fiindca nu stiu cati amatori de asa ceva sunt dar haideti sa vedem asta intai si apoi sa facem planul.

Cerinte: banii aferenti ( minim existential ), timp, putere spartana…

Ma gandesc la Sulina, poate o Sireasa pentru caras, barcuta mea, corturi…

Astept! Dar nu prea mult…

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Nu dispun de timp pentru o iesire atat de indepartata. Mi-ar trebui minim 7 zile, din care cam 3 le pierd pe drum.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 22 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.