Recent Replies

Recent Topics

Copil de 4 (patru) ani omorat de un caine in Bucuresti

Acasă Forumuri Social, politic si administrativ Copil de 4 (patru) ani omorat de un caine in Bucuresti

Acest subiect conține 3 răspunsuri are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de bogdan bogdan acum 5 ani.

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Un caz dureros dar nicidecum socant intr-o tara ca a noastra in care cei 60.000 de caini maidanezi sunt un lucru obisnuit iar sutele si miile de cazuri de muscaturi de caine nu mai intereseaza pe nimeni.
    SOCANT este cum din nenorocirea asta cauta sa profite toti SACALII politici. Ies care mai de care la televiziuni plangand ca si cum ar fi murit copii si mamele lor, incercand sa impresioneze fiecare cat mai multi potentiali alegatori. Cauta toti ACUM solutii salvatoare desi cainii maidanezi traiesc printre noi de zeci de ani fara ca cineva sa faca ceva concret si fara ca cineva sa observe ca suntem ultima tara dintr-o zona civilizata care acceptam asa ceva.
    SOCANT este ca toti vorbesc despre cainii maidanezi si despre solutii ca sa scape de ei DAR ancheta nici macar nu a inceput. S-a judecat cumva cazul si au iesit cainii maidanezi vinovati??? Parintii care au lasat copii in grija bunicii nu sunt vinovati??? Bunica ce i-a avut in grija si i-a pierdut nu e vinovata??? Protectia Copilului ce spune??? Copii au incalcat o PROPRIETATE PRIVATA, parintii lor nu raspund pentru asta??? Cainii aceia nu erau caini maidanezi atata timp cat erau pe o proprietate privata, cine scorneste prostiile astea si gaseste atat de repede vinovat un amarat de caine care dormea linisit pe o proprietate privata??? Am ajuns o tara de ratati fara sansa de a ne reveni vreodata. Dam vina pe oricine pentru orice fara sa vedem fiecare de propria prostie.
    SOCANT este ca pe durerea unor parinti care si-au pierdut intr-un mod tragic un copil se construieste un camuflaj pentru toate nenorocirile pe care politicienii le fac in tara asta si in primul rand pentru idiotenia de la Rosia Montana. Un guvern lipsit de orice politica sociala ne scoate ochii cu locurile de munca pe care le-ar crea acolo. Sa faca locuri de munca si acolo si in Valea Jiului si in Sulina DAR NU DIN AVUTIA NEAMULUI !!! Aurul ala e al neamului nu al taranilor de acolo. Sa faca fabrici, sa ajute fermierii sunt multe solutii si nu sa ne vanda putina bogatie ce o mai avem pe NIMIC!

HOTILOR NENOROCITI ! JEFUITI TARA ASTA DE TOT !

MANCA-V-AR CAINII SA VA MANANCE !!!

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Mi-e foarte greu sa ma pun in pielea parintilor acestui copilas, nu stiu sigur cum as reactiona. Dar cred ca nu as da vina pe caini sau pe bunica sau pe proprietarul terenului in care s-a intamplat nenorocirea.
    Vina este a noastra, a tuturor celor care au drept de vot si nu sintem in stare sa-i punem sa-si indeplineasca sarcinile la care s-au obligat alesii atunci cand ne-au cersit votul.

De ce a trebuit sa se intample acest cumplit eveniment ca sa readuca in discutie o lege care era facuta prost de ani de zile??? De ce isi permit alesii nostri sa plece in cencedii si vacante parlamentare cand au sute de proiecte de legi nici macar cititte??? De ce se voteaza zeci de legi in parlament intr-o zi, fara ca perlamentarii sa aiba idee despre continutul legilor pe care le voteaza???

Eu cred ca ar trebui cautati vinovatii in varful clasei politice, incepand de la presedintii camerei deputatilor si a senatului. Presedintele tarii este insignifiant. Ei sint cei care trebuie sa puna camerele sa-si faca treaba, in mod corect si eficient. Daca nu reusesc, sa recunoasca ca sint depasiti de evenimente, si sa se retraga din functii.

Tare sint curios cum ar fi reactionat d-ul Crin daca era tatal copilului ucis de caini. Sint 1000% sigur ca dadea vina pe Basescu, care totusi a incercat sa faca o diminuare a numarului de caini maidanezi prin sterilizare. Binenteles ca sterilizarile nu s-au facut decat pentru a ni se arunca praf in ochi, dar bani s-au dat pentru zeci de mii de patrupede canine. Nu imi dau seama cum Basescu ar fi putut verifica daca intr-adevar s-au facut toate sterilizarile pentru care s-a platit.

Zilele urmatoare se va hotara ca cea mai buna solutie este eutanasierea unor fiinte, care s-au nascut fara voia lor si care sint obligate sa traiasca printre noi, solutie care este cea mai usoara si binenteles cea mai proasta.

Deci, dupa parerea maea, nu cainii, nu parintii, nu bunicii, nu proprietarii de terenuri sint vinovati.

Noi, cei care putem vota, sintem vinovati! Nu avem taria altor popoare ca sa-i tragem la raspundere pe cei pe care i-am ales si nu-si fac treaba de zeci de ani. Mi-e greu sa cred ca daca s-ar fi intamplat asa ceva intr-o tara ca Franta, Germania, Anglia sau altele considerate mai civilizate, nu ar fi cazut multe si mari capete din varful ierarhiei politice. Cred ca la noi nici un politician nu va fi facut raspunzator.

Sincere condoleante sarmanilor parinti, frati si bunici.

Si multa rusine noua, celor care nu sintem in stare sa ne punem alesii la treaba!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Eu zic asa, daca acei caini erau linistiti in curtea aceea privata si copii au intrat peste ei, de ce toata isteria asta si graba cu omorarea cainilor MAIDANEZI?
    Au mancat cainii maidanezi vreun copil de 4 ani care mergea pe Magheru cu mama lui de mana? Nu. Atunci de ce ne-am excitat asa? Ok, cainii maidanezi sunt o problema dar asta este de 25 de ani si o putem rezolva in liniste fara mascarade electorale si lacrimi de crocodil.
    Politicienii ar trebui sa se gandeasca la un singur lucru atunci cand nu isi fac treaba, Romanul rabda si rabda si rabda dar cand se satura pedepseste dur, chiar si cu moartea. Va veni vremea cand vor plati cu viata toate hotiile si nenorocirile astea.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Hai sa reamintesc o alta tragedie, si mai mare. Incendiul de la maternitatea din Giulesti. Tocmai s-au implinit 3 ani de atunci. Lipsa de bani, personal, etc… . A cazut vre-un ministru al sanatatii sau primministru? O asistenta de spital , si un director destituit.

Unde dispar banii proveniti din impozitele pentru snatate platite de firme si persoanele fizice?

Nu par sa fie aceeasi autori ai tragediei? Aceeasi incompetenti sau rauvoitori sau prosti de-a dreptul, care nu stiu, sau nu vor, sau nu sint in stare sa-si faca treaba pentru care ii platim atat cat isi doresc ei. Ca ei isi fac salariile si retributile fara sa le mai supuna aprobarii printr-un referendum.

Oare cat mai suporta poporul asta sa fie mintit si dus de nas periodic catre urne?

Era o vorba ca un anumit fel de oameni nu invata nici macar din greselile lor. Se pare ca deaia sintem.

Vizualizare 4 articole - 1 la 4 (din 4 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.