Recent Replies

Recent Topics

Aventuri si pescuit in Delta Dunarii

Home Forums Expeditii, Concursuri, Evenimente Aventuri si pescuit in Delta Dunarii

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 74 total)
  • Author
    bogdan
    Keymaster

Mie oricum nu mi-e ciuda si nici nu sint invidios!!!!!!!!!!!!
    Sint foarte fericit cand prietenii mei sint siliti sa se chinuie in salbaticie la pescuit cu corturile si barcile, iar eu ma distrez la munca
    👿 👿

Nelu
    Spectator

😀 😀

bogdan
    Keymaster

Azi timpul s-a consumat pe drumetii, pregatirea taberei si socializare ( foc de tabara si toate cele adiacente ). S-a pescuit in total aproape 3 minute, capturile fiind pe masura.
    Am primit cateve imagini de la baieti, care deocamdata par sa se simta bine. Urmeaza o noapte foarte lunga pentru ei, sper sa mai poata trimite si maine niste poze.

golden fish
    Participant

Bogdan,sincera sa fiu in alte conditii i-as fi invidiat dar avand in vedere perioada mai mult ii compatimesc. Si eu sunt “spartana” dar se pare ca nu destul ca sa plec in februarie cu cortul.Dar de azi se anunta vreme frumoasa si in tot weekendul asa ca au noroc.

Catalin
    Keymaster

Cristina?! Unu la mana,tu esti prea batrana ca sa faci asta,eu sunt tanar si imi permit si doi la mana: deja am hotarat pentru la anu’ 😀 plecam in ianuarie 😆 😆 😆

Catalin
    Keymaster

Domnu’ Nelu,am dormit la cort,pe canalul Litcov daca iti zice ceva,iar azi plecam catre Crisan 😆 😆

golden fish
    Participant

Da Catalin,de acord cu tine dar cel putin eu voi fi o mamaie fara reumatism. Sic…. 😆 😆 😆

Nelu
    Spectator

Eu zic ca pentru la anul sa plecati din Noiembrie, ce sa va mai chinuiti cu alte pregatiri, cand vine primavara aveti deja locurile ocupate! 😀
    Lasand gluma, aveti timp foarte frumos, temperaturi ridicate de 13-14°C, daca mai prindeti cate unul-doi pesti pe zi este foarte bine!Foc de tabara vad ca faceti, deci cel putin pana la ora 22.00 suntezi calzi!…dupa aceia va descurcati voi, chiar daca dimineata iesiti tepeni din cort!
    Cu visinata lasati-o mai moale(pastrati-o pentru mine), mai eficient este un ceai fierbinte cu rom!
    A, si sa nu uit, sper ca aveti antigel cu voi, e bun pentru inchieturi! 😀
    Sper sa ne delectati in weekend-ul asta cu multe poze, capturi, video daca se poate, ca tare mi-as dori sa stau comod pe fotoliu cu un pahar cu vin in mana si sa urmaresc peripetiile voastre, sa devin nostalgic!
    In caz de extrema urgenta numarul meu de telefon il stii, vin in cateva ore si va salvez!

Nelu
    Spectator

Pentru iesiri ca cea de acum a lui Catalin, mi-am propus ca la anul sa achizitionez o salupa(vezi foto)dotata cu bucatarie, grup sanitar cu apa calda si rece, TV,internet, sufragerie, dormitor pentru sase persoane, frigider, lada frigorifica, incalzire centrala.
    Pretul este de doar 16 000 €, dar eu zica ca se merita, pleci toamna si poti ierna in Delta unde vrei tu!

bogdan
    Keymaster

Nelu, te-ai gandit foarte bine. Decat sa-ti faci casa pe pamant in Sulina mai bine ai luat salupa asta si stai unde vrei in Delta sau orinde poate sa ajunga ea. Si poti sa mai si castigi bani din expeditii cu turistii. Doar bani de investitie ai nevoie. Pentru concediul meu din vara imi fac rezervare 10 zile cu salupa ta, binenteles daca nu ai deja plin tot sezonul.

bogdan
    Keymaster

Am primit si poze de la baieti, din pacate fara pesti. Dar este greu sa prini pesti daca nu pescuiesti.

Nelu
    Spectator

de tantari tot nu au scapat!
    Delta
    Nuferi, apă, aer, soare,
    Bărci, șalupe, marinari,
    Pește, păsări călătoare
    Și țânțari, țânțari, țânțari…

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 74 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.