Recent Replies

Recent Topics

Aventuri si pescuit in Delta Dunarii

Home Forums Expeditii, Concursuri, Evenimente Aventuri si pescuit in Delta Dunarii

This topic contains 73 replies, has 5 voices, and was last updated by Catalin Catalin 2 months ago.

Viewing 2 posts - 73 through 74 (of 74 total)
  • Author
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Vremea statisticilor si a planurilor viitoare a sosit. Aproape 4 luni sa tot fie timp sa ne gandim la ce am facut dar si ce ne dorim sa facem. Nu am apucat inca sa fac inventarul iesirilor din Delta de anul asta dar am deja un sentiment de neimplinire. Cred ca am ratat cateva momente importante si ma gandesc cum sa fac sa nu repet asta si in 2019.

In primul rand e posibil, 99,99%, sa raman fara partener si asta inseamna ca trebuie sa iau rapid o decizie! Am varianta sa merg singur sau sa gasesc un partener in astea 3-4 luni. In ce ma priveste si prietenii si cititorii cam stiu ce inseamna la mine o iesire in Delta, ce se executa, ce se mananca, campare, pescuit, plimbare, costuri… Am sa fiu atent la toate propunerile de parteneriat care vor veni dar am sa imi iau in calcul serios si varianta solo. As prefera un partener pentru siguranta si placerea expeditiei dar si pentru injumatatirea costurilor.

Tic-Tac, incepand de astazi mai raman 3 luni si restul zile…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Primele proiecte pentru 2019 incep sa prinda contur. O idee buna venita de la un prieten ar fi ca in fiecare luna sa programez cate o iesire, ideal cu alt sau alti parteneri. E foarte greu sa ai un partener stabil cu care sa te nimeresti liber si dornic in aceeasi perioada. Apoi experienta mea si partea de logistica dobandita mi-ar permite si chiar ar fi o binefacere pentru a organiza astfel de iesiri. Sunt multi tineri pescari si nu neaparat doar tineri care nu au vazut Delta niciodata si care isi doresc sa o cunoasca cu ajutorul cuiva. Deja cateva propuneri pentru parteneri am si sigur vor mai veni. Ideea e ca cei interesati trebuie sa inteleaga ca e nevoie sa se incadreze in profilul in care ma incadrez si eu. Sa suporte cateva zile de mers si stat intr-o lotca, pescuit, mancat sau dormit in ea. Sa reziste la soare, vant, ploaie sau umezeala. Sa iubeasca natura si aventura. De aici putem incepe o discutie pe alte teme legate de expeditii. Anul trecut am avut 7 iesiri in Delta adica mai bine de o luna petrecuta pe acolo. Consider ca a fost un an slabut. In 2019 urmaresc sa ies cam de 10 ori, partide de 5-6 zile daca se poate. Costurile unei astfel de iesiri sunt minime, undeva la 600-1000lei per total care vor fi impartite la 2-3-4. Ideal ar fi sa fim 2 dar am avut parte de iesiri frumoase si in 4. Vorbesc de 4 persoane de 70 kilograme dar astea deja sunt detalii…

Viewing 2 posts - 73 through 74 (of 74 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.