Recent Replies

Recent Topics

CUM TIE SE RETINE PERMISUL DE CONDUCERE

Acasă Forumuri Social, politic si administrativ CUM TIE SE RETINE PERMISUL DE CONDUCERE

Acest subiect conține 2 răspunsuri are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de  Anonim acum 4 ani, 9 luni.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)
  • Autor

Anonim

Am citit un articol de stiri pe net si mi-a atras atentia un lucru,cum a reusit un bucurestean sa ramana fara permis. Mergand pe o strada in capitala a trebuit sa depaseasca un autotuism stationat cu avaria pusa pe sensul lui de mers trecand de linia continua, dar spre ghinionul lui o masina de politie venea din sens opus si la oprit luandui carnetul si dandui si o amenda. Degeaba a incercat omul sa le explice situatia oricum masina stationata era tot acolo si o depasea si alti participanti la trafic dar politistul tot nu la iertat chiardaca totul a fost filmat cu o camera de pe bordul masinii. Deci ce sa inteleg eu ca posesor de permis de conducere? Daca vad o masina stationata pe partea carosabila si este linie continua iar depasirea implica trecerea peste linie ma opresc si raman acolo pana ia masina cel din fata mea ca daca nu pot depasi nu pot nici sa intorc iar de dat cu spatele iar nu am voie , asta ca sa imi pastrez carnetul in buzunar. Are cineva alta idee? Credeti ca daca chem o macara sa imi treaca masina mea peste cea din fata mio lua carnetul politia?

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Raspunsurile ti le dau.
    In primul rand nu vad de ce plangi, tie nu iti poate lua permisul momentan nici ministrul de interne fiindca nu ai masina…
    Doi, daca iti iei vreun septar iti spun din experienta ca poti sa treci pe unde vrei ca gutanii nu te vor opri…

Anonim

În loc s? primeasc? sanc?iune cel care a parcat ilegal, p?gubitul a fost un ?oferul care ar fi trebuit, spun poli?i?tii, s? a?tepte ca cel din fa?a lui s? plece.

Vizualizare 3 articole - 1 la 3 (din 3 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.