Recent Replies

Recent Topics

Echipament de spinning

Home Forums Pescuit la rapitor Echipament de spinning

Tagged: 

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 40 total)
  • Author
    dani popadani popa
    Spectator

Maine va fi o noua zi, o sa incercam avatul si salaul, si daca o sa avem parte de capturi si eu zic ca da vor publicate , totodata doresc sa va multumesc pt streemere, care la ultima iesire ,desi avatul se lasa mult asteptat, fara a fi vizibil vre-un atac concret, mia dat satisfactia a doua atacuri puternice! Promit sa postez cat de curand si avatul mult ravnit!,,

dani popadani popa
    Spectator

Asi avea o intrebare, va rog spuneti-mi cum pot adauga poze in galeria foto a site-ului , pt a fi vizibile pt toata lumea. Multumesc!

dani popadani popa
    Spectator

Cum v-am promis astazi am reusit sa prind trei avati, cu streemerele de pe musca.ro!!!

bogdanbogdan
    Keymaster

Felicitari! Se pare ca s-a mai virusat cineva cu virusul numit “” avat “, si sezonul inca nu s-a terminat. La vobler ai luat ceva?

In galeriile foto nu pot sa incarce decat un administrator al site-ului. Daca vrei, ne trimiti pozele pe e-mail si le punem noi, sau le atasezi in topic si le copiem de acolo in galerie. Utilizatorii nu au acces la panoul de control al site-ului.

CatalinCatalin
    Keymaster

Da, pune-le aici in forum dar vezi sa nu fie prea mari la rezolutie, defapt ai mai postat. Apoi le punem noi in galerie. Sa ne dai detalii mai multe, locul unde prinzi, ora, cum arunci, cum recuperezi, daca mai sunt pescari, braconieri… Poate ajungem si noi pe acolo…

bogdanbogdan
    Keymaster

Si pe mine ma bate gandul sa ajung pana la Arad… . De fapt mi-ar placea sa organizam o expeditie de vreo 8-9 zile pe Mures de la Gura Ariesului pana la varsare in Tisa. Asa ca, pune mana Cataline si fa planurile pentru toamna anului viitor. Poate intra in program si Ariesul de la Campeni pana la varsarea in Mures.

Apropo’s, cam cate procente din programul facut anul trecut s-au realizat?

CatalinCatalin
    Keymaster

Ha, ha, ha, cate procente… Ai sa vezi ca in curand le pun cap la cap. Ariesul e raul pe care am aruncat prima musca din viata mea si sigur ca nu o sa il uit. Vreau sa fac o expeditie motateasca, o sa o facem.

CatalinCatalin
    Keymaster
    bogdanbogdan
    Keymaster

Clar nu recomand niciunul din modelele pe care le-ai luat in vizor. Am vb la telefon despre achizitia pe care vrei sa o faci, dar se pare ca ai cazut prada marketingului. Presupun ca te incanta faptul ca are frana fata si spate, si mai scrie ca ” tambur long cast “. Din experienta, la mulinete de spining, urmaresc fiabilitatea si greutatea. Si chestile astea le gasesti pe forumuri, si daca cauti in magazine vei descoperi mulinete care se vand bine si sint foarte appreciate multi ani dupa ce au fost ” lansate “.
    Am cautat pe forumuri dupa mulinetele pe care ai pus ochii, si am gasit doar intrebari de genul ” cum rezolv cu zgomotul care a aprut “. Si la spinning nu ai ce sa faci cu 2 frane. Ai nevoie doar de una ( cea frontal ). Pentru a doua frana, mai bagi vreo 50-100 gr pe ea, si nu te ajuta decat daca vrei sa folosesti acea mulineta si la alt fel de pescuit.
    Sti bine ca am predilectie catre un anumit producator, dar exista variante la fel de bune, sau poate putin mai bune la cei care au clonat mulinetele preferatului meu.
    Oricum e bine ca ai deschis acum discutia, pana incepe sezonul 2014 vom avea timp suficient sa facem o propunere cat mai apropiata de ce-ti doresti.

Apropo’s: nu ai scris la ce vrei sa o folosesti, eu stiu ca mi-ai spus la telefon, dar restul forumistilor nu stiu… .

CatalinCatalin
    Keymaster

Stii ca eu merg pe mana celor de la Cormoran si Energo si ca imi plac mulinetele cu baitrunner. Acum ce sa zic de zgomote, mulinetele mele scartaie si chitaie ca toti dracii oricum, doar stii ca la mine de cand cu avatii astia nu au liniste nici mulinetele si nici betele.
    Faza din final cu forumistii e tare 😆 , care forumisti Bogdane, unde vezi tu forumisti? Tu chiar mai crezi ca ne citeste cineva? Ca de vorbit e clar ca vorbim doar noi doi si eventual cu ceva extraterestrii cum zicea Gabi. El saracul macar constientizase ca vorbeste singur iar noi radeam de el degeaba. Astia erau extraterestrii lui, vorbea singur.

bogdanbogdan
    Keymaster

Pai inseamna ca nu mai exista oameni in afara de noi. E o vorba adevarata care spune ca daca nu esti pe internet inseamna ca nu existi!

Spectator

Eu citesc tot, dar deocamdata nu am ce sa postez.Dupa cum stiti pescuitul meu “la musca”este foarte rar. Dar citesc cu placere aventurile voastre. Catalin este NEOBOSIT! Bravo Cataline. Sa o ti tot asa !!

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 40 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.