Recent Replies

Recent Topics

Eliberarea, vizarea permiselor de pescuit recreativ/sportiv 2014

Home Forums Legi, decrete, regulamente Eliberarea, vizarea permiselor de pescuit recreativ/sportiv 2014

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 41 total)
  • Author

Pentru pescarii Buzoieni permisul ANPA se elibereaza in fiecare vineri de pe strada Victoriei nr 1, este cladirea inalta din spate la Biserica Banului, nu inainte de a plati la trezorerie taxa de 30 de lei si la posta tibru de 2 lei. Pentru detalii este bine sa il sunati pe domnul Manole de la ANPA 0747287440, el este cel care va viza permisele.

CatalinCatalin
    Keymaster

Si inca o captura din zona de frontiera a judetului Giurgiu, avizul pe care l-am ridicat personal astazi de la sediul inspectoratului.
    Pentru cei care nu isi permit sa piarda timpul pe drumuri, sa trimita email cu actele scanate la adresa
    ijpf.giurgiu@mai.gov.ro exact aceeasi adresa la care se poate obtine si avizul pentru Calarasi. Mai sus gasiti si formularele ce trebuiesc descarcate, completate si trimise. Succes!

Participant

Astazi ma duc si eu sa-mi vizez canetul de pescuit. Ma costa 70 lei ANPA-ul plus 3 PG-uri, Giurgiu, Calarasi si Teleorman.

CatalinCatalin
    Keymaster

Da Bebe, este o oferta buna. Te scuteste de umblat si pierdut timpul. Nu uita ca apoi urmeaza sa iesi la pescuit, ca doar nu le iei degeaba. Adica sa iesim. Ma anunti din timp cand te hotarasti sa vii in sud ca sa fiu la curent cu starea apelor. Noi incercam miercuri o iesire la Cernavoda, banuiesc ca nu poti lipsi de la munca…

Bebeu de ce dai atatia bani pe permisul ANPA?????

bogdanbogdan
    Keymaster

Si la mine tot 70 ron costa. Presupun ca din cauza ca noi stim sa prindem mai bine decat cei care platesc doar 30 ron.

Participant

70 de lei acopera taxa pentru asociatia de pescuit, ANPA-ul si cele 3 PG-uri. Eu cred ca pentru un an , nu este mult.Daca ma duc la o balta privata, ma costa o iesire peste 100 lei….

Participant

70 de lei acopera taxa pentru asociatia de pescuit, ANPA-ul si cele 3 PG-uri. Eu cred ca pentru un an , nu este mult.Daca ma duc la o balta privata, ma costa o iesire peste 100 lei….
    Ma pot duce singur la Trezorerie sa-mi scot ANPA-ul si atunci ma costa doar 300 lei, dar nu mai am PG-urile.

In fine, nu inteleg. Eu platesc doar ANPA 30 lei pe an si ARBDD inca 30 lei si pescuiesc linistit pe Dunare si in Delta fara sa m-ai dau bani la japcarii de la asociatii. Iar rauri ne concesionate sunt grupa mare. Daca pescuiesc intr-o zona cu asociatie sa vina sa le dau 5 lei pe ziua respectiva si gata.

Participant

Si aici ANPA-ul costa 30 de lei.Dar prefer sa da 10 sau 20 de lei la o asociatie de pescuit, ca sa imi scoata cele 3 PG-uri pe care le pot scoate si eu gratis, dar trebuie sa ma duc la Giurgiu, Calarasi si Teleorman.Asa ca, pentru sau 20 de lei alearga ei pentru mine.Fara PG nu pot sa pescuiesc pe Dunare.Asta-i explicatia. Tu daca vrei PG de Teleorman, sa o localitate de frontiera care este la sute de km. de tine cum procedezi? Te duci pana acolo? Si daca te duci, si nu ti-l da in aceeasi zi,si te cheama peste cateva zile, ce faci?

Si eu am PG-uri. Dar le obtin gratis prin email. Auzi??? Trimite mie banii ca ti le dau eu.

Bag de seama ca nu ai inteles ce a postat Catalin in prima pagina din acest topic. Nu o lua in nume de rau eu incerc doar sa faci economie sa arunci cu banii cand poti sa faci rost si singur de aceste documente gratis. Ca o sa vina timpul sa strigam dupa tine sa mergi la pescuit si nu o sa ai bani.

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 41 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.