Recent Replies

Recent Topics

Noutati musca.ro in galerii, forum, youtube, facebook

Home Forums Dimineata la cafeluta Noutati musca.ro in galerii, forum, youtube, facebook

Viewing 12 posts - 37 through 48 (of 118 total)
  • Author
    bebeu
    Participant

Super, Cataline ! Mi-e dor de un pescuit la musca.

Catalin
    Keymaster

Bebe si mie imi e dor de tine! Fa-ti timp si vino intr-o zi sa iesim pe undeva, prin Giurgiu sau pe Arges ori Neajlov. Mustele le asigur eu, dar poate mergem undeva sa dam si la stationar. Fa un plan si ne auzim.

Catalin
    Keymaster

In galeria cu imagini va asteapta de cateva zile frumoasele instantanee ale expeditiei “Sulina august 2014”.
    E posibil sa fie amestecate cu celelalte si sa nu le gasiti in ordinea datelor dar cu putina rabdare si vointa le veti gasi. Sunt si 3 capturi la sectiunea lor dar nu stiu daca merita efortul…

Catalin
    Keymaster

O imagine superba de la Letea cu peste pus la uscat intr-un mod mai mult decat traditional.

Catalin
    Keymaster
    Catalin
    Keymaster

Am introdus in galeriile cu imagini si capturi noutatile cu care am venit din Delta si nu sunt putine… Am facut si o harta a traseelor pe care le-am parcurs cu barca in cele doua zile, locuri frumoase si interesante.

Nelu
    Spectator

excelent, ai parcurs ceva distanta!

Nelu
    Spectator

suspiciunea crapilor!
    http://youtu.be/cVq1JF-SXDE

golden fish
    Participant

Catalin,m-am uitat la capturi si mi- au sarit in ochi doua poze cele din fata stiucii la carasel viu,cumva ala e biban cu gura mare( celebrul bass)sau e alta specie?

Catalin
    Keymaster

Nu am prins bass niciodata, cred ca te referi la cel care este cu gura in sus si este salau prins la Colibita. Voi cu ce va mai laudati, ati mai prins ceva, mai pescuiti, Adi cum mai este? Cam secretosi in ultima vreme

golden fish
    Participant

Catalin ,poti sa spui tu ca ala e salau dar eu ( strapazanul e intr- o poza mai inainte)iti spun sigur ca nu e.Am prins salai de l a dimensiuni cat degetul mic si pana la 9 kg( vazut) si nu semanau cu ala.Eu zic sa te mai uiti odata mai atent si ai sa vezi ca salaul are dungile pe verticala indiferent de marime iar cel din poza nu are nici dinti,nici aripioara dorsala cu tepii din dotare iar in locul dungilor are niste pete asezate de- a lungul liniei mediane.Nu as fi asa de vehementa pe subiectul asta,dar sincer chiar m- as bucura sa avem si in apele noastre asa ceva,e mult mai violent in atacuri ca orice alt rapitor de talie medie de la noi iar pescuitul lui se face doar cu naluci de suprafata ceea ce ofera un adevarat spectacol pescarului.Din ce stiam eu ungurii au populat deja o multime de balti cu black bass si cat dureaza sa ajunga si in Dunare.

golden fish
    Participant

E vorba de pozele 8 si 9 din capturi.

Viewing 12 posts - 37 through 48 (of 118 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.