Recent Replies

Recent Topics

Informatii strict utile

Acasă Forumuri Informatii utile, interesante Informatii strict utile

Acest subiect conține 79 de răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 3 luni, 2 săptămâni.

Vizualizare 12 articole - 13 la 24 (din 80 în total)
  • Autor
    golden fish
    golden fish
    Participant

Am fost aseara putin pe malul Dunarii si nu mi-a placut ce vad ,apa e foarte mare si foarte tulbure e ireala ptr vremea asta.Cu siguranta v-a mai trece ceva vreme pana se vor linisti si limpezi.Nelu ,cu parere de rau concediu mai nasol de atat nu cred ca puteai sa ai.Poate ca pana la urma vor tine ZEII PESCUITULUI si vom ajunge sa ne gasim la Pardina.

Nelu
    Nelu
    Participant

din cate vad eu sansele sunt reduse!

Nelu
    Nelu
    Participant

azi am fost pe barajul de la Ciuslea si am luat doi salai.
    am ajuns tarziu, pe la 07.00 si dupa ora 12.00 nu a mai miscat nimic, caldura foarte mare, loc fara umbra, asa ca la ora 13.00 am strans si am plecat.
    la montura pentru fitofag am avut o trasatura violenta, mi-a luat lanseta bagata intre niste pietre(nu se poate infinge suportul)si a trebuit sa fug dupa ea, am prins-o la limita apei dar rateu, probabil ca fiind destul de slabita a eliminat carligul.

golden fish
    golden fish
    Participant

Inseamna ca montura face servici ,vezi daca e valabila si la Siret.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Ultima data cand am trecut pe la Ciuslea ingradisera cumva accesul pe malul drept, adica exact unde dadeam eu la avat. Sareau avatii?

Nelu
    Nelu
    Participant

Bariera este pusa si acum(nu am stiut nici eu, am fost atacat si de cainii de la baraj, mai mult sacaitori decat foatre periculosi), lasi masina sus pe baraj si apoi o iei agale!….
    Am vazut destule sarituri dar nu stiu ce era, nu am vazut si pestii!
    Era un individ cu o barcuta si dadea la vobler, se plimba de colo-colo si am vazut ca avea vreo cativa salai intr-un juvelnic atasat la barca!

Nelu
    Nelu
    Participant

astazi daca tot am ramas acasa, am cumparat vreo 60 kg rosii si am facut suc din ele, abia acum o ora am terminat(am muncit cam 8 ore) i-am facut o surpriza placuta sotiei……deh, merita si ea mai ales ca indura atatea cu pescuitul meu, dar niciodat nu mi-a reprosat nimic, un lucru rar la o sotie nepescarita!….
    maine este si mai cald afara, nu am unde sa ma duc, asa ca voi repeta chestia cu sucul…..

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Si eu lucrez la un suc rosu dar e din visine si mure si cred ca vor fi multumiti toti pescarii cu care voi iesi la pescuit si mai putin sotiile lor… 😳

Nelu
    Nelu
    Participant

peste o saptamana plec la Varlaam, de unde am de gand sa cumpar cateva kg de afine sa le fac fetelor o afinata…..
    eu nu beu asa ceva, fiind dulce!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Vreau si eu la Varlaam !!! 😡

Nelu
    Nelu
    Participant

La Varlaam am descoperit anul trecut niste locuri splendide de pescuit la musca, si anume la Gura Basculitei!
    Am sa iau singura taparina pentru obleti daruita de Catalin si am sa incerc cu ea acolo, sper sa nu o pierd in primele zile!

Nelu
    Nelu
    Participant

Deh, racoare, fara tantari, o bere rece bagata in apa Bascai……

Vizualizare 12 articole - 13 la 24 (din 80 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.