Recent Replies

Recent Topics

Informatii strict utile

Home Forums Informatii utile, interesante Informatii strict utile

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 86 total)
  • Author
    NeluNelu
    Spectator

Ce zici Cataline, la taparina sa pastrez buldo cilindricpus de tine sau sa-l inlocuiesc cu un buldo mic sferic?

golden fishgolden fish
    Spectator

Nelu,asa barbat mai rar,nu vrei sa vii si pe la Galati ca as avea nevoie de ceva ajutor?

CatalinCatalin
    Keymaster

Merita incercate amandoua. Chiar si un vobleras mic as pune in loc de buldo. Agataturi nu er trebui sa fie pe acolo.
    Atentie la panourile din zona, pe raul Buzau undeva aproape de Nehoiu am vazut unul si mai sus un altul pe care scria ca pescuitul se face cu acordul, plata, Rosilva.

NeluNelu
    Spectator

Bla,bla,bla, simple panouri plantate de multi ani, pescuieste cine vrea si unde vrea, de multe ori padurarii te vad, dar daca ai o undita nu se leaga de tine!Pe langa mine au trecut si oficialii de la Romsilva si nu au zis nimic.S-au uitat atent au vazut un simplu turist cu o undita si banuiesc ca si-au dat seama ca nu constitui un pericol.

CatalinCatalin
    Keymaster

Poate erau ocupati cu vreo livrare de masa lemnoasa…

NeluNelu
    Spectator

te astept la Varlaam, si nu o sa-ti para rau!

CatalinCatalin
    Keymaster

Pai vreau toate detaliile!!! Logic ca vreau sa vin, pentru o zi desigur.

golden fishgolden fish
    Spectator

Catalin, stiu ca nu face parte din temele dezbatute pe forum dar spune- mi totusi cum ai reusit sa te lasi de fumat.Vreau sa ma las si nu prea reusesc.

NeluNelu
    Spectator

simplu, inmoi filtrele in esenta de ardei iute, lasi sa se usuce si apoi incerci sa le fumezi!
    si eu am fumat 8 ani, cand am constatat ca fac numai rau am spus “gata, din acest moment nu mai pun tigara in gura” si am facut bucati pachetul cu Kent…..de atunci au trecut vreo 32 ani!

CatalinCatalin
    Keymaster

A fost destul de simplu si usor. Mi-am dat seama ca fumatul nu mai reprezenta ceea ce era odata, pe vremea parintilor de exemplu. Atunci era o fita, o smecherie sa fumezi un Kent castel. Trebuia sa fii cel putin doctor pe cand acum ( cand fumam si eu ) tot prostul avea un Kent in buzunar. Eram deci si eu in categoria asta a prostilor care ardeam o caruta de bani lunar, imi ingalbeneam degetele, dintii, hainele, masina si casa si le imputeam. Mi-am dat seama intr-o secunda ca nu vreau sa fac parte din categoria asta de gloata manata de acest viciu si ca trebuie sa ma diferentiez de ei cumva. Ma imaginam deja nefumator stand de vorba cu tovarasii uimiti de realizarea mea si de neputinta lor, si asta s-a si intamplat! In urma mea multi dintre ei au incercat sa ma copieze si unii au si facut-o, ca si mine, fara valva, pe ascuns, dar ei au fost doar copia mea, eu am fost originalul.
    Cum ti se pare? Cum ti-ar sta cu 5-600 ron in plus la bugetul lunar? Ce ar zice prietenii invidiosi cand ar afla, dupa un an, doi ca nu mai fumezi? Sanatatea nu ti-e importanta? De ce motive ai mai avea nevoie?
    Chestia cu organismul care cere fum, sau bomboane sau alte prostii sunt kaka. Organismul nu cere fum, creierul afumat da, cere. Daca te ingrasi? Nu, daca tii la tine si nu vrei sa te ingrasi, nu o faci. Poti sa controlezi orice cu o singura conditie, sa o faci constient ca este ceva bun pentru tine si sa iti doresti asta. Nu incerca sa te lasi de fumat pentru cineva, nu face taraboi taranesc de genul, pe 1 ianuarie las fumatul… NU MERGE!

golden fishgolden fish
    Spectator

Interesant si in acelasi timp motivant mod de a pune problema.Merci Catalin.

CatalinCatalin
    Keymaster

Se intampla ceva foarte ciudat cu raurile noastre si cu cei care iau anumite decizii de golire sau umplere a barajelor. Imi poate spune cineva cine comanda aceste manevre? Care interese primeaza, cantitatea de energie electrica, vietuitoarele ramase fara apa, vietile celor din aval surprinsi de viituri?

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 86 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.