Recent Replies

Recent Topics

La clean in judetul Buzau

Home Forums Planuri viitoare La clean in judetul Buzau

Viewing 12 posts - 37 through 48 (of 49 total)
  • Author
    Spectator

Astazi am dat o fuga pe raul Niscov in zona Tisaului dar ploaia de aseara a reusit sa ne strice jucariile si sa tulbure apa destul de rau. Am avut cateva trasaturi dar fara rezultat. Am pescuit cu momeala naturala, rame si car de lemn. Cativa clenuti sareau din apa in ciuda faptului ca era tulbure, probabil mai mult sa ne faca in ciuda. Cu o zi inaite sa ploua am trecut prin zona respectiva si apa fiind limpede vedeam pestii cu se joaca la suprafata. Am aruncata si cateva seminte de floarea soarelui sa vad daca se reped la ele dar cleanul si-a vazut de treaba lui si nici nu sa uitat la ele. Un lucru care ma dereanjeaza si este ceva obisnuit pe Niscov sunt gunoaiele. Sunt foarte multe persoane care arunca mizeria in albia raului, am vazut teava de apa menajera care se scurge in rau si de la wc.

CatalinCatalin
    Keymaster

Salut Iuliane, bine ai venit la noi pe forum!

Spectator

Bine te-am gasit Boss

Spectator

A venit primavara mai devreme, corcodusii au inflorit, padurea a inceput sa inverzeasca, ghioceii s-au trecut dee ceva timp iar Niscovul are o culoare asa de frumoasa si pestele se joaca de iti vine sa stai tot timpul cu lansea in mana pe el. Din pacate eu tot singur am ramas sa pescuiesc, si cand ma gandesc ca unii apropae ca se bateau cu pumnii in piept ca vom merge si vom face si drege. Dar asa este viata unii evoluiaza altii nu.

CatalinCatalin
    Keymaster

Stii ce mi se pare ciudat baiete? Ca cei despre care spui tu ca au evoluat, nu cred in evolutie ci in creatie… 

Pacatul lor, al celor ce promit si nu se pot tine de cuvant. Eu din cate stiu nici nu am evoluat dar nici nu ti-am promis ca vom pescui impreuna. Cu toate astea sunt sigur ca ne vom intalni pe apele buzoiene… curand…

Spectator

Abia astept sa face o partida de pescuit pe Niscov. Am cateva locuri interesante, la gaste,la rate, etc. Acum nu imi mai aduc aminte cine a pus numele astea dar sunt destul de interesante. Sa fie din cauza ca nu am evoluat? Oricum daca ma poate lamuri careva de ce un om care crede in creatie spune ca evolueaza are o taparina de avat din partea mea.

CatalinCatalin
    Keymaster

Ultima captura de la Siriu, niste imagini superbe cu albia scazuta si pescuit in coada lacului.

CatalinCatalin
    Keymaster

Sper sa ajung si eu anul asta acolo. Si sa nu imi intalnesc dusmanii locali…

Spectator

Superba zona. Abia astept sa ajungem si noi la un pescuit de clean si biban. Ultima data cand am fost apa era destul de scazuta dar era foarte multa mizerie deasupra in cat nu puteai da la spinning in coada lacului si erau multi pescari de stationar. Ce zici Boss de o escapada de catva zile prin iunie iulie?

Spectator

Primavara a venit mult mai devreme, pestele a inceput sa isi faca simtita prezenta pe raul Niscov. Micul Muscar mai are un pic si face 4 ani si deja a inceput sa faca pregatirile pentru anul acesta, a primit si o lanseta si mulineta pe masura ei. Asa ca astazi in ciuda vantului care bate de zor a iesit la o mica partida de clean. Din pacate nu a prins nimic dar a scapat unul aproape de mal.

CatalinCatalin
    Keymaster

Vorbesti cu mine sau cu Bossul din Ramnic?

Spectator

Exista un singur Boss pe lumea asta

Viewing 12 posts - 37 through 48 (of 49 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.