Recent Replies

Recent Topics

Magazin muste artificiale

Home Forums Fly Fishing, Fly Tying Magazin muste artificiale

This topic contains 33 replies, has 4 voices, and was last updated by Tutush Tutush 5 months, 2 weeks ago.

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 34 total)
  • Author
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Sper ca imi pregatesti si mie un pachetel cu bunatati. Sa imi ajunga pe lunea viitoare cel tarziu ca altfel o sa tot legi muste de oblete pe carlige numarul 22.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Prefer sa leg eu pe 22 si tu sa ramai in continuare la patent!

bogdan
    bogdan
    Keymaster

musteartificiale.ro a fost rezervat.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

A fost rezervat dar momentan este in lucru asa ca pana prin septembrie probabil vom merge tot pe musteartificiale.com

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Pentru prima jumatate a lunii iulie e posibil sa nu putem onora toate comenzile sosite pe magazinul nostru deoarece Bogdan este foarte prins cu alte activitati iar Catalin va fi plecat in Delta. Fiind o perioada de pescuit intens nici stocurile noastre nu sunt prea generoase…

Pentru perioada imediat urmatoare va fi o oferta pentru streamerele simple de avat de un leu. Totul in limita posibilitatilor…

Nelu
    Nelu
    Blocked

Pai incercati iarna sa faceti un stoc mai mare, sa nu sufere clientii cand le arde buza!

Catalin
    Catalin
    Keymaster
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Au inceput sa apara noutatile in materie de muste, streamere si chiar taparine. Primul popas il puteti face la magazinul nostru de profil dar in limita timpului voi incerca sa le postez si aici.

Astazi vin cu un model lung din fulg semirigid, versiuni de culori albe si negre, cu elemente de stralucire sau fara, cu gulere asortate la culoare sau nu.

Bucurati-va ochii!

bogdan
    bogdan
    Keymaster

De cateva luni am folosit doar carlige fara barbeta ( contra ). Ori am rupt barbeta la carlige cu patentul, ori am inlocuit carligele cu barbeta sau ancorele cu carlige fara barbeta. Ancorele sint o prostie si ar trebui interzise prin lege la pescuitul sportiv.

Pe langa faptul ca nu am pierdut capturi in timpul drilului mai mult decat inainte, am reusit sa nu mai pierd naluci aproape deloc, iar extragerea carligului din gura pestlor a fost incomparabil mai usoara.

M-am convins total ca barbeta aia nu face decat rau si pentru peste, dar mai ales pentru pescar.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Nu vrei sa stii cate crestaturi am in haine si in scaunele masinilor cu care plec la pescuit. Si nu vrei sa stii cum este cand un carlig cu contra iti intra in mana pana la os si te rogi de el sa iasa 20 minute.

Problema pestilor prinsi cu carligele cu contra sau cu ancorele voblelor este aceea ca unii mor pana reusesti sa le scoti obiectele sau dupa ce ii diseci ca sa recuperezi pretioasa naluca. O alta parte mor dupa eventuala eliberare din cauza ranilor.

Practic nu vad de ce ai folosi scule grosolane, care ranesc profund, ace, fire sau bete tari, rigide, juvelnice din sarma care curata solzii, si alte asemenea, daca urmeaza sa eliberezi pestele. E ca si cum in loc sa sedezi un animal ce urmeaza a fi prins si mutat in alta parte, l-ai impusca in picior sau gat cu munitie de razboi.

La ce dracu aduni pe sfoara 10 pui de peste ca sa te vada tovarasii si nu faci 10 poze cu ei cand ii prinzi, pentru a nu ii mai tine aiurea priponiti. Asta daca chiar ii eliberezi fiindca eu nu ii cred pe toti gogomanii astia care dau doar din gura dar pe care ii tradeaza propriile imagini.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Incerc  zi de zi sa ma perfectionez in arta legatului si sa pot multumi si pe cei care folosesc sau cumpara produsele mele. Nu e usor fiindca oamenii sunt exigenti, mai ales cand vine vorba despre banii lor si probabil ca incep sa isi puna si intrebari atunci cand produsele nu dau rezultate.

Spre deosebire de alti legatori eu am ales sa ma axez exclusiv pe produsele pe care le si folosesc, pentru ca atunci cand vand si promovez un model anume, sa ii pot spune clientului exact ce poate face cu acel produs, sa ii spun din experienta mea!

Zilele trecute am primit niste calificative de la un domn si am fost foarte bucuros sa vad aceste cuvinte magulitoare de-a dreptul pentru mine. Va multumesc!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Trei modele de taparine pentru scrumbie legate la comanda puteti gasi pe magazin, la adresa de mai jos.

Culorile, numarul mustelor , grosimea sau lungimea firului, totul se poate personaliza.

http://muste-artificiale.shopmania.biz/

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 34 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.