Recent Replies

Recent Topics

Mreana si clean pe Niscov

Home Forums Pe unde am pescuit in ultimul timp Mreana si clean pe Niscov

This topic contains 55 replies, has 8 voices, and was last updated by Catalin Catalin 1 month, 3 weeks ago.

Viewing 8 posts - 49 through 56 (of 56 total)
  • Author

Iulian
    Participant

Oare pestele o fi scapat?

Iulian
    Participant

Chiar daca este prohibitie asta nu inseamna ca imi interzice careva sa nu ma gandesc la partidele de pescuit avute pe Niscov. Am sa postez cateva poze facute la o partida de pescuit impreuna cu Adi Iacob.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Frumoase amintiri! Mi-e dor de Adi!

Abia astept sa treaca prohibitia si sa ne apucam de colindat pe rauri dupa clean. Sper sa mai si gasim…

Iulian
    Participant

In ciuda faptului ca este braconat Niscovul inca mai are potential. Abia astept sa treaca prohibitia sa facem o escapada.

Iulian
    Participant

Astazi am dat o fuga pe Niscov sa vedem mai zice pestele si bine am facut pentru ca am avut capturi frumoase. Pestele a inceput sa manance foarte bine. Mare Boss te astept sa facem o expeditie impreuna.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Tinand cont ca a trecut prohibitia, ar cam trebui sa ne apucam de pescuit. Buzaul, Basca, Ramnicul…

Iulian
    Participant

Eliberare Clean pe raul Niscov

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Ieri si azi am colindat cateva rauri de clean din Buzau si Prahova. Capturile au fost nesemnificative dar locurile si raurile promitatoare in perspectiva altor anotimpuri. Cricovul Sarat si Niscovul ne-au surprins cu apele limpezi si clenii prezenti in apele mici. Am zarit si cateva exemplare mai rasarite. Am folosit voblere, rotative, twistere si muste artificiale. Nalucile au fost urmarite de cleni dar cam atat. Doar rotativa 00 a capturat peste. Pe la Urlati am intalnit un sacosar care avea plasa plina cu cleni, de la cat degetul la spre kilogram. Luati la ficat de pasare si miez de paine.

Viewing 8 posts - 49 through 56 (of 56 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.