Multumiri

Home Forums Regrete si Multumiri Multumiri

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 38 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Tocmai ce am primit un telefon de la un coleg pescar bucurestean cu care am mai iesit pe Arges si care este de 6 zile in Delta Dunarii pe undeva pe la Crisan. M-a sunat sa imi multumeasca pentru taparinele facute si in care cred ca nu avea incredere totala atunci cand i le-am dat. Astazi insa, au fost cu barca pe canalele ce duc dinspre Caraorman catre lacul Rosu si in gurile micilor canale a reusit sa dea de avat si sa faca una din acele partide pe care cu greu le mai uiti vreodata. Pot spune ca era beat de fericire si ca aproape ca nu putea sa imi povesteasca ce si cum. Spunea ca a luat doar cate unu dar numai bucati de peste 50 centimetri, si asta in timp ce toti ceilalti, sapte colegi pescari de stationar, mancau seminte. Asta ii spusesem si eu la plecare, Bogdane, pe apa asta mare si tulbure ceilalti vor soma, posibil si tu, dar posibil sa si dai lovitura mai ales la intersectii de canale, ceea ce a si facut. Astazi ma simt si eu multumit fiindca am reusit sa fac un om fericit, un om care a mers pe mana mea si nu a gresit.
    In rest apele Deltei raman mari dar sunt locuri unde se poate pescui, ei au mai luat ceva carasi marisori, rosioare si balos. Cu siguranta voi dormi rau in noaptea asta si ma voi visa in Delta iar de maine voi incepe iar sa fac planuri de duca…

CatalinCatalin
    Keymaster

MII DE MULTUMIRI SIMONA HALEP!!!
    CEL MAI MARE ROMAN DIN ULTIMUL DECENIU, SI POATE SI MAI MULT!!!
    UN LOC IN CARTEA DE ISTORIE LANGA NADIA SAU HAGI SAU IVAN

golden fishgolden fish
    Participant

URAAAAAAAA,a iesit soarele in sfarsit dupa aproape o luna de zile de lipsa .Multumiri infinite zeilor ca s- au indurat de noi si nu am crezut vreodata ca o sa ma bucur asa de tare cand am sa- l vad.Sper sa nu mai urmeze iar vreo “pana”de soare.Cred ca trebuie sa urmam exemplul incasilor si sa facem niste jertfe,imi da cineva vreo idee?

bogdanbogdan
    Keymaster

Te invat eu dansul ploii, ca numai pe ala il stiu.

golden fishgolden fish
    Participant

Dansul ploii?nu merci Bogdan ca dupa atata vreme mohorata exact ceva ploaie- mi lipsea.Hai sa inventam noi un dans sau ceva incantatii ptr soare dar am impresia ca nu trebuie sa inventam noi nimic ptr ca civilizatiile timpurii se inchinau la soare si la luna dupa aceea mult mai tarziu a intervenit crestinismul.

bogdanbogdan
    Keymaster

Smecheria este sa-l dansezi gresit, si atunci nu mai vine ploaia 😆

golden fishgolden fish
    Participant

Zici tu ca nu mai vine? ma gandesc sa nu starnesc alte minuni si cine stie ce mai vine peste noi.

bogdanbogdan
    Keymaster

Da, ai si tu dreptate. Cred ca de-aia a pierdut Ponta alegerile, ca in loc de dansul ploii l-am facut pe cel electoral.

CatalinCatalin
    Keymaster

Sper ca nu te-ai gandit la Adi cand ai pomenit de jertfe.

golden fishgolden fish
    Participant

Sincera sa fiu cred ca as putea sacrifica daca as putea cativa braconieri ca sa imbinam utilul cu placutul.De Adi inca mai am nevoie.

CatalinCatalin
    Keymaster

Iata-ne ajunsi in primavara lui 2015, mai repede decat gandeam dar, multumim lui Dumnezeu, bine sanatosi cu totii.
    Pagina noastra musca.ro, cu mici sincope, dar destul de simpatica si dinamica in general, se apropie si ea de venerabila varsta de DOI ani.
    Am considerat ca este momentul sa incercam ceva nou, destul de provocator, si anume sa gandim un coltisor, o pagina sau forum ( poate chiar forumul 2 ), nu stiu exact tehnic cum dar va sti Bogdan, un coltisor dedicat pescuitului stationar.
    Pentru acest proiect am considerat si eu si Bogdan ca va fi nevoie de timpul si maiestria unuia dintre noi si anume a domnului NELU!
    Deja i-a fost acordata calitatea de moderator si acum asteptam sa vedem cum i se pare ideea si implicarea in acest proiect.
    Sunt sigur ca si Cristina s-ar regasi mult mai mult intr-o astfel de pagina ( topic ) in care s-ar discuta pe teme mai apropiate de activitatile ei.
    Va asteptam cu idei si pareri!

NeluNelu
    Spectator

mi-e un dor de pescuit de imi vine sa musc din lansete!

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 38 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.