Recent Topics

Naluci hand made versus naluci de firma

Home Forums Naluci artificiale, unelte si alte accesorii pentru pescuit Naluci hand made versus naluci de firma

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 39 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Ma uit la naluca asta si ma ia transpiratia

bogdanbogdan
    Keymaster

Cataline, silicoane se pot face relativ usor. E nevoie de rabdare, niste timp si ceva bunavointa. Si un oarecare buget.

Tehnicile de turnare la gasesti pe net, trebuie doar sa le cauti!

Cum stai cu timpul? Al meu devine tot mai pretios. … ( am trecut de varsta medie …..)

DenisaDenisa
    Spectator

Foarte frumos obletele. Unde se gasesc ca as vrea sa cumpar si eu cativa.

TutushTutush
    Spectator

Cat costa asa ceva? Nu e mai ieftin si mai simplu sa folosesti obleti vii?

CatalinCatalin
    Keymaster

Astea cum vi se par?

CatalinCatalin
    Keymaster

Ce parere aveti despre acesti bibani artificiali?

Am si eu un proiect asemanator pentru anul in curs, naluci artificiale realistice. In principiu ma intereseaza obletii dar voi lucra probabil si la bibani, rosioare sau carasi.

CatalinCatalin
    Keymaster

Si unele pur si simplu frumoase

Spectator

Da. Foarte frumoase

CatalinCatalin
    Keymaster

Frumoase nu sunt cu siguranta dar oare pestele o fi interesat de frumusete asa cum suntem noi?

Spectator

Nu cred ca pestele pune accent pe frumusete. De multe ori el il ataca pe cel mai slab sau cu probleme asa ca frumusetea nu prea are relevanta.

CatalinCatalin
    Keymaster

De la lume adunate…

“După ce mă întorc acasă de pe Litoralul romanesc o sa va arat cum fac o montura spinner PT clean, avat ca cea din poza..cu momeala naturala (rama) pe cârlig, folosesc o paleta mica de linguriță și bilute..plus un secret neștiut, momeala la7- 10 cm distanta de linguriță pe fir mai subțire decat cel principal, dacă se agata pierd forfacul scurt cu cârligul dar recuperez linguriță, economie de bani, oricum componentele sunt ieftine luate separat..
    paleta vibrează și atrage pestele la cârlig. ..folosesc o montura combinata cu bila buldo sau bombarda (pluta grea)..lansez 70-80 m in anafoare și recuperez încet, păstrăvul, cleanul și avatul vine, am prins mulți pesti așa pe fluviul Rin..
    Voi arata montura în postarile mele viitoare..tastatura în lb romana mă omoară, scuzați greșelile de scriere.”

CatalinCatalin
    Keymaster

Iata de ce e nevoie in Delta de un vobler de marca!

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 39 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.