Pescari muscari

Home Forums Expeditii, Concursuri, Evenimente Pescari muscari

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Prin amabilitatea colegului Leo am aflat ca maine dupa ora 11 in parcul Floreasca din capitala are loc o intalnire intre muscari. Se testeaza diverse echipamente, se fac sedinte de casting, socializare… Nu se percep taxe.

CatalinCatalin
    Keymaster

Puteti merge cu echipamentul propriu pentru a vi-l testa cineva profesionist sau puteti incerca unul de-al lor.

NeluNelu
    Blocked

Pai tu esti cam singurul din grupul nostru in zona, asa ca tu o sa ne reprezinti!

NeluNelu
    Blocked

Pescuit la clean cu muste artificiale

CatalinCatalin
    Keymaster

Mi-a mai traznit o idee astazi sau ieri. Sa fac un grup de Whatsapp in care sa adaug toti prietenii, cunoscutii, pescari din Bucuresti sau din imprejurimi care vor fi interesati de pescuit in zona mea. Arges in principal intre Mihailesti si Adunatii Copaceni. Ma gandesc ca ar fi ideal sa le placa pescuitul cu muste artificiale, fly fishing sau cu taparina dar ideal cu taparina. Deasemeni pescarii de spining ar fi la fel de bineveniti deoarece si eu pescuiesc in acest fel, spining cu naluci artificiale sau taparine. Dar regula cea mai si cea mai importanta ar fi sa fie pescari de bun simt pentru ca asa ne vom si intelege mai bine si am putea lua parte si la eventuale actiuni de ecologizare, populare… Ce sper eu de la acest grup? Sa invatam locurile, perioadele bune in care putem prinde anumiti pesti, sa ne anuntam atunci cand suntem pe rau sau cand si unde prindem, chestii d-astea.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.