Recent Replies

Recent Topics

Pescuit in Delta Dunarii

Acasă Forumuri Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit in Delta Dunarii

Acest subiect conține 32 de răspunsuri are 3 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 3 luni, 1 săptămână.

Vizualizare 12 articole - 13 la 24 (din 33 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

De unde sa iau lichidul de frana? Eu merg pe jos de un an…

Si ce isi doreau nemtoaicele? Le-am dat si mancare si bautura, le-am spus bancuri…. ce sa le mai dam?

Daca va arat niste poze cu ele ma luati la bataie pentru cat de prost am fost!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Am reusit sa fac si doua poze vestitelor nemtoaice si ma tot gandesc ce dracu puteau sa mai vrea de la noi ca sincer nu ne-au oferit niciun indiciu.

Cortul lor era la vreo 5-6 metri de al meu deci ma gandesc ca s-au simtit in siguranta avand pe cineva in preajma.

V-am spus ca nebunele au venit pe biciclete din Germania? Nu mai aveau telefoane fiindca li se stricasera, foloseau doar harti din hartie, dealtfel in poza se vede ca asta faceau, a durat cam 30-40 minute sa gaseasca ruta pe harta aceea, probabil era scrisul mic, nu stiu.

Nelu
    Nelu
    Blocat

valeu, mama, cata celulita!

cred ca nu doreau nimic!….

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Pozele sunt destul de nereusite fiindca le-am facut pe furis, odata sa nu ma vada ele si a doua sa nu ma vada altcineva. Cu toate astea m-am trezit cu doua palme peste bot… Aratau bine fizic fetele, subtirele si cu ceva muschi pe ele. Una 32 alta vreo 25.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Nu fi modest!

Pozele sint facute cum trebuie.

Personajele din poze sint nereusite!

Daca balena si batoza aia arata bine pentru tine, inseamna ca tu esti un buldozer sovietic de prin siberia!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Pai nu auzi ca erau subtiriele!

Nelu
    Nelu
    Blocat

subtirele, unde?????

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Tocmai am ajuns acasa dupa trei zile de Delta. Maine mai multe informatii.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Revin cu datele acestei iesiri.

Dimineti friguroase cu temperaturi la limita inghetului dar resimtite negativ. Pesti mofturosi in toata Delta, nu a mers nimic pe nicaieri decat accidental. Cresterea apei si tulburarea ei i-a alungat cine stie pe unde. 

Eu cu Iliuta am avut mici satisfactii cu cei cativa avati amarati capturati si mai mult cu plimbarile si mesele copioase. Chiar si cu ceva bautura dar cu simt.

Ziua era soare si placut daca stateai la adapost dar pe apa era rece. Valurile nu ne-au permis sa intram pe lacuri la bibaneala dar oricum, nu prea a mers nici acolo.

Imagini maine.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Domnul Georgica pescuieste intr-o zona manoasa de salau si avat dar eu am recunoscut zona…

Voi?

Daca da, sa nu postati locul, spuneti-mi doar elementul pe care l-ati remarcat in imagine.

Pestele este prins cu un twister, accidental, de spate-coada.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

De data asta am umblat prin Delta o saptamana plina si tocmai ce am revenit acasa. Am strans destule amintiri si povesti si astept sa ma linistesc un pic pentru a vi le spune si voua.

Doua zile au fost mai bune pentru pescuit, ultimile, atunci cand am trecut de la vreme rea la una buna.

Si asa insa plimbarea si aventura au fost la cote maxime si cred ca fiecare clipa petrecuta acolo a meritat.

Catalin
    Catalin
    Keymaster
Vizualizare 12 articole - 13 la 24 (din 33 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.