Recent Replies

Recent Topics

Pescuit in judetele Galati si Buzau

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau

Viewing 12 posts - 157 through 168 (of 202 total)
  • Author
    golden fishgolden fish
    Participant

Da astia Nelu nu sudeaza nimic le indoaie, le baga bilele  si toate celelalte  si da la peste.Voi vedea maine  ce minune am facut si oricum nu-mi fac mari sperante.

CatalinCatalin
    Keymaster

Parerea mea este ca berariile astea sunt bune si la stiuca si avat.
    Ce sa iti urez Cristina, bile zdranganite!

golden fishgolden fish
    Participant

Le-am testat asa putin, nu se misca rau trebuie putin jucate numai ca nu am prea avut rabdarea necesara sa-mi pierd timpul cu ele.Am fost ieri pe balta noastra si am dat la pestisori vii si ne-am distrat maxim cu bibanii.Am stat pe balta de la 6 pina pe la ora 16,a fost super vremea.Azi am fost in plimbare pe la Siret si Dunare iar la Siret am avut primul atac de avat pe anul asta la o taparina de pene dar nu am reusit sa il prind.Am fost si la Dunare si am dat putin la avat ca sarea unul ca nebunul dar fara rezultat si am renuntat ca batea vantul.Dar nu-i nimic se indreapta vremea si o sa revina sper si Dunarea in albie si atunci sa vezi distractie.

CatalinCatalin
    Keymaster

E un inceput de sezon mofturos. Eu am avut cu avatii destule probleme in locuri consacrate dar si surprize in locuri no-name. Apa s-a incalzit greu si cred ca asta le-a afectat cumva activitatea, si lor si obletilor.

golden fishgolden fish
    Participant

Apa in Dunare e inca rece ptr vremea asta ca sa nu mai vorbim de nesfarsitele ploi,furtuni,nu vezi ca e frumos doua zile si ploua in alte trei?Sunt si ei zapaciti ca si noi de altfel ca nici noi numai putem abia asteptam sa treaca luna asta capricioasa poate se linisteste pana la urma.

NeluNelu
    Spectator

Si eu am dat azi o tura pe Siret, plimbare!

golden fishgolden fish
    Participant

Merci ptr noua imagine,foarte reusita.Si acestea fiind spuse sa trecem la treburi pescaresti.Am fost azi ptr o ora la Siret mai mult sa vedem daca mai sunt ceva sarituri,ceva activitate si am vazut doar doua sarituri de crap.Ne-am baut cafeaua si am  vazut obletii zburdand pe deasupra apei, mi-am facut lanseta cu taparina de obleti si am inceput sa-i prindem, cate doi cate unul si n-am distrat asa vreun sfert de ora.Avand in vedere ca pe Siret a prinde obleti era misiune imposibila indiferent de ce momeala foloseai azi a fost o adevarata victorie.

CatalinCatalin
    Keymaster

Eee, si eu am reusit sa gasesc cativa obleti la Jurilovca si am fost foarte fericit!

E bine sa ne obisnuim cu ei, vin vremuri grele in lumea pescarilor din Romania.

golden fishgolden fish
    Participant

Incepand cu anul trecut am zis mereu si tuturor ca vor veni vremurile in care atunci cand vom prinde obleti vom fi extrem de fericiti ptr ca altceva nu vom prinde.

CatalinCatalin
    Keymaster

Eu mi-am redirectionat de 2 ani productia de muste catre segmentul asta, nu cumva sa mi-o ia altul inainte.

In 2016 voi scoate pe piata mustele pentru alevini, icre si lapti.

Nu e o surpriza ca am si prins cateva exemplare din gama asta anul trecut, ma antrenez.

Attachments:
    NeluNelu
    Spectator

deja am inceput sa experimentez tehnologia pescuitului la bacterie!….

bogdanbogdan
    Keymaster

Reusesc constant sa prind pesti atat de mici incat nu se vad nici macar la microscop. Si asta aproape la fiecare lansare!

Pentru o suma modica, pot sa invat pe oricine acest stil.

Viewing 12 posts - 157 through 168 (of 202 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.