Recent Replies

Recent Topics

Pescuit in judetele Galati si Buzau

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau

Viewing 12 posts - 169 through 180 (of 202 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Decamdata doar eu am acoperire cu imagini…

golden fishgolden fish
    Participant

Haide-ti baieti ca ma speriati,chiar asa nu o mai fi nimic de prins prin apele noastre de trebuie sa ne orientam spre alevini?

CatalinCatalin
    Keymaster

Mai avem ce pescui cu chinuri mari vreo doi trei ani dar e bine sa ne pregatim din timp. Vor prospera apele private deci si lacuri, baraje sau rauri concesionate sau alte tari care ne vor mai primi. Si sa nu uitam cel mai mare rezervor aproape de nesecat chiar si de catre noi, Marea Neagra.

golden fishgolden fish
    Participant

Din ultimele verificari Catalin suntem cu totii cam departe de mare ca sa ne putem infrupta din bogatiile ei.

CatalinCatalin
    Keymaster

Daca o sa calculezi cati romani isi fac concediile prin strainataturi, altii pe litoral sau Delta mergand sute de kilometri de acasa pana la destinatie si inapoi ai sa vezi ca nu suntem chiar atat de amarati pe cat parem. Avem alte probleme, suntem rai, invidiosi, nu suntem toleranti, nu ne respectam unii pe altii dar nu suntem saraci pe cat parem. O masina de 4-5 locuri cu bagajerie modesta de persoana ne duce lejer la 5-600 kilometri pe o suma modica, mult mai mica decat o balta medie privata. De ce nu reusim sa o facem? Pentru ca ala e asa, ala are treaba, ala ne vede locul…
    Pe vremea cand omenia si prietenia aveau valoare oamenii faceau multe lucruri impreuna, acum am devenit hiene, mai degraba ne mancam intre noi decat sa incercam sa supravietuim impreuna.

golden fishgolden fish
    Participant

In ceea ce priveste calitatea semenilor nostri ai dreptate dar in ceea ce priveste plecarea la mare aici mai avem de discutat deoarece mie nu-mi place sa merg la mare din cauza soarelui si a agitatiei poate pe o plaja pustie pe la Sf Gheorghe ma mai vad, asa ca raman fidela batranei doamne(Dunarea)si al locurilor pline de copaci.pasari si liniste din jurul nostru.Si sa nu mai punem la calcul faptul ca sunt total pe langa cu stilul de pescuit marin, s.a.m.d….

CatalinCatalin
    Keymaster

Bine fie cum zici si tu dar atunci eu voi ramane pe zona Deltei si sa nu va prind pe acolo pe niciunul!

golden fishgolden fish
    Participant

Am facut in weekend un tur de forta  de am luat la rand Prutul,Dunarea si Siretul si nu am avut nici o trasatura la nimic,Am stat si noaptea  si ziua si nimic doar tantari care ne-au papat vreo ora la lasarea serii.Nu stiu ce anume e in neregula cu vremea sau cu presiunea dar rar ni s-a intamplat ceva de genul asta.Sa speram ca in weekendul urmator vom avea mai mult noroc.

CatalinCatalin
    Keymaster

Proaste vesti ne dai Cristina. Daca voi care sunteti asa organizati nu ati prins nimic ma intreb ce or fi facut altii. Cred ca vremea asta rece si noroasa mai tot timpul e cauza.

NeluNelu
    Spectator

Motivul este ca nu au fost cu mine, daca ati constatat, de cate ori au fost cu mine la pescuit au prins ceva mare!

NeluNelu
    Spectator

pe Dunare, la Galati, cu Cristina si Adrian!
    canicula….sufocant…..tantari…….
    norocul nostru ca a batut vantul si am fost scutiti de povara tantarilor, a ramas sa se joace cu noi canicula!
    am probat cat de cat, si BALDACHINUL!(atentie Catalin!)
    se monteaza pana in cinci minute, si tot atat de repede se demonteaza…..
    https://youtu.be/XpVg3Qa2Icg

CatalinCatalin
    Keymaster

Concluziile MB:

-baldachinul ala e pus la loc de mare cinste, ocupa 30-40% din filmare deci e clar ca el e baza acestei iesiri

-musca intrata in baldachin e musca.ro deci este inofensiva

-datorita acestui minunat cameraman-reporter am reusit si eu sa o mai vad si aud pe Cristina, ma rog, un spate de-al ei si doua silabe, dar desigur asta este mult mai mult decat nimic. Cat despre vocea si tonalitatea reporterului, cineva de langa mine m-a intrebat daca nu cumva vorbeste domnul presedinte…

-in sfarsit vedem ca mai exista si pescari activi in tara asta, si peisaje frumoase si sper sa vedem si ceva rezultate, o captura, un bors, orice…

-si o intrebare de final, cele 5-6 persoane pot sta una langa celalalta sau suprapuse? Eu as fi zis 8-10 dar nu mai conteaza, de cand nu mai ies la pescuit am devenit mai acid la comentarii.

Viewing 12 posts - 169 through 180 (of 202 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.