Recent Replies

Recent Topics

Pescuit in judetele Galati si Buzau

Acasă Forumuri Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau

Acest subiect conține 197 de răspunsuri are 6 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 5 luni.

Vizualizare 12 articole - 25 la 36 (din 198 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Prima regula la pescuitul obletilor, V-AM SPUS ASTA!, este reglatul franei. Pai un oblete care se zbate, recuperat de la 20-30 metri, cati rapitori poate atrage pana la mal?
    In fine, e placuta si senzatia cu avatul plecat cu buldo, poate ca astea sunt amintirile care raman vii mai mult timp.
    Vreau si sper sa ajung pe acolo anul asta. Am sperante mari ca voi veni. Bogdan… poate va veni si el, am auzit un zvon ca la ei la firma ar mai fi cateva sectoare libere precum zona dobrogei pe care va trebui sa o acopere el. Vedem.
    Am si eu o saptamana grea dar despre asta am inceput deja sa vorbesc pe alt topic…

golden fish
    golden fish
    Participant

Catalin,te- a intrebat Adi daca poti sa faci taparine de obleti ANTI-AVAT,ca sa nu mai aiba surprize. 😆 😆 😆

golden fish
    golden fish
    Participant

Am fost la pescuit cum am zis si tot ce a reusit Adi sa prinda au fost un somotel la 3 kg si doi mai mici,pe unul mai mare l- am scapat ca nu a fost intepat bine.Ca momeli folosite au fost rama neagra si coropisnita.Obleti nu prea am vazut azi nu stiu de ce dar parca au disparut undeva.Facem pauza maine iar in weekend din nou la pescuit de data asta sper la Zatun.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Fac si eu ca domnul Nelu, unde tot prindeti voi somotei la 3 kg? Eu nu am mai prins somn de o suta de ani, dar… in curand o sa prind.

golden fish
    golden fish
    Participant

Da Catalin ,dar somnii nu se prind la streamere,trebuie coropisnita si cel mai important trebuie pescuit doar noaptea in locurile de somn pe care trebuie sa le cunosti.Daca intrunesti toate conditiile de mai sus iti garantez capturile.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Si acasa in patul meu cine mai doarme? Nu prea am nici prieteni apropiati, doar vecini…

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Pleaca linistit unde vrei ca rezolva prietenii problema cu patul tau.

Atat doar, sa nu uiti sa suni inainte de a ajunge acasa.

golden fish
    golden fish
    Participant

Mare noroc ai tu cu Mari!!!!

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Eu, daaa!!! Sint norocos ca am cunoscut-o. O sa-l rog pe Catalin sa o cloneze si sa-mi trimita si mie asa ceva. Si un Koade este neaparat necesar. Nu conteaza pretul, merita toti banii din lume amandoi.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Cu femeile mai discutam, daca e sa ai mai multe, cu siguranta e bine sa fie diferite dar cu Koade… si o mie ar fi buni sa facem, poate am redresa nenorocita asta de tara.

golden fish
    golden fish
    Participant

Pai sa- l clonam,zic.

golden fish
    golden fish
    Participant

Dunarea,o mare dezamagire de vreo cateva zile nici macar platicile nu mai trag,obletii au reaparut( in sfarsit) si nu stiu care e fenomenul.Si cand ma gandesc ca de pe 1 septembrie teoretic suntem in concediu de odihna si nu avem pe unde merge ca nicaieri nu se prinde nimic.Maine tragem o fuga la o stiucareala in balta noastra “secreta”dar asta doar daca ne lasa vantul.Abia astept sa dau la biban cu taparinele.

Vizualizare 12 articole - 25 la 36 (din 198 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.