Recent Replies

Recent Topics

Pescuit in judetele Galati si Buzau

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau

Viewing 12 posts - 49 through 60 (of 202 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Si-si.

golden fishgolden fish
    Participant

Gata,am mai incheiat o zi de pescuit pe celebra mea balta insa de data asta am ce fotografia fata de alte dati,oricum a fost foarte obositor sa stai in barca de la 6 pana pe la ora 14 insa a meritat .In total am prins 9 stiuci si doi bibani si am scapat vreo 6 cred.Dimineata nici nu a vrut sa se uite la noi si doar abia pe la 10 a inceput mai bine.Cred ca ami bine ar merge la stationar cu carasei insa e mult prea obositor sa stai intr-un singur loc in barca.Am postat si cateva poze cu balta asa ca sa va face-ti o idee cam cum arata,insa ea e mult mai mare decat ce e in poze.Apropos de stiuci au avut niste atacuri violente cam ca cele ale avatilor dar lupta si sariturile in aer ii intrec cu mult.Ce mai intr-un cuvant a fost frumos dar repet foarte obositor.O sa facem pauza vreo doua zile sa ne revenim si atacam din nou,

golden fishgolden fish
    Participant

Ah,era sa uit sa pun si poza cu capturile impreuna cu motanul meu care implora sa- i dau si lui ceva.Dar nu i-am dat. 😆 😆 😆 😆

NeluNelu
    Spectator

frumos, chiar daca a fost obositor a meritat!
    ce bine o fi de unii care au multe locuri in apropiere!
    cred ca pe acesta balta merge si la stationar, tragi barca langa un trunchi cazut, stai pe el si pescuiesti.
    nu stiu cum ati dus-o cu tantarii……

golden fishgolden fish
    Participant

Am pus o poza de doua ori si am ratat- o pe cea cu motanul.Tantari au fost cam toata ziua insa eu m- am dat cu Autan si nu i- am simtit,insa Adi a injurat toata ziua ca nu a vrut sa- l dau cu spray.E super balta Nelu si in afara de stiuca mai are biban,avatei,carasi mari ,rosioare si obletei.E un mic colt de delta si marele ei noroc e ca e inaccesibila de la maluri si deci e oarecum ferita.Dupa ce scade apa e mai nasol ca intra astia si dau la cosuri si la plase insa pana atunci i cercam sa ne bucuram de ea.

CatalinCatalin
    Keymaster

E frumos. La ce ati prins stiucile? Ce adancime are apa si cum sta cu vegetatia? Si cati pescari mai erau pe acolo?

golden fishgolden fish
    Participant

Le-am luat la o lingurita argintie si eu pe singura care am prins- o am luat- o ma o oscilanta micuta tot argintie.Adancimea este de la 10 cm la 1,60-1,80 max.Au fost doi pescari care dadeau de la mal dar au renuntat repede ptr ca nu a mers dimineata cand dadeau ei si dupa aceea am ramas regii baltii,singuri singurei.

golden fishgolden fish
    Participant

Era sa uit de vegetatie,era la greu ca sa- ti dai seama la 10 lansari cred ca 5 erau in buruieni,dar chiar si asa e marfa si merita sa te chinui.

CatalinCatalin
    Keymaster

Suna bine! Profitati de ea cat puteti…

golden fishgolden fish
    Participant

Si iata rezultatul a 3 ore de pescuit la Dunare.

Attachments:
    CatalinCatalin
    Keymaster

Bag seama Cristina ca voi prindeti cam cat noi toti ceilalti de pe forum la un loc! Fa un calcul de greutate la somnii aia si vezi cam cati obleti ar fi echivalentul lor.

golden fishgolden fish
    Participant

Nu i- am cantarit dar am sa o fac dar estimativ au in jur de 5 kg si oricum tocmai ne- am intors de la momeala si am gasit si coropisnite si carasei numai buni ptr stiuci si salai iar maine de pe la 3 dimineata la Dunare la somn iar dupa aia distractie la stiuci si bibani grasi la blinker si stationar.V-a fi distractie mare dar si oboseala pe masura,dar deh,pestele cu chin se prinde.

Viewing 12 posts - 49 through 60 (of 202 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.