Recent Replies

Recent Topics

Pescuit in judetele Galati si Buzau

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau

Viewing 12 posts - 97 through 108 (of 202 total)
  • Author
    golden fish
    Participant

Noi nu prea avem cu ce sa laudam ptr ca avem masina stricata de vreo 3 saptamani si abia sambata se duce Adi cu ea la service iar duminica as vrea sa ajungem la mini delta noastra dupa ceva bibani si stiuci.Sper sa mai scada apa sa putem prinde pestisori ptr momeala.

Catalin
    Keymaster

Eu am ramas fara masina de trei luni… Si sansa sa imi iau alta e departe… Aveti careva o bicicleta de vanzare? Daca da, puneti anunt pe OLX iar eu o sa caut acolo.

Nelu
    Spectator

dar ce sa intamplat, acum doi ani avei trei masini!….???

bogdan
    Keymaster

Am la promotie role si patine, foarte bune pt. pescuit la copca. Nu consuma benzina sau motorina, nu necesita anvelope de iarna. La anul scot si bicicleta cu vreo 18 viteze la vanzare. Tot la promotie.

Apropos, nu vrea cineva chestia asta? Este 2000 ron la jysc, il dau cu 500 ron.

pat etajat cu birou

Catalin
    Keymaster

Aveam… Viciile m-au distrus, fumatul si bautura… Nu va bucurati fiindca atata timp cat voi putea merge pe jos nu voi renunta la pescuit apoi voi merge si taras.

Nelu
    Spectator

In multime, la intrarea intr-o manastire, se aude un strigat: – Fratilor, eu merg! Eu din nou pot merge!
    – Spune, cum s-a produs minunea?
    – Mi-au furat masina. 😆

golden fish
    Participant

Catalin iti spun din proprie experienta(3 saptamani fara masina) ca e foarte ,foarte nasol fara si mai ales sa fii nevoit sa depinzi de altii sa te duca pe undeva.La mine distantele sunt destul de mici intre destinatii si asa si tot nu m- am dus,pe cand la tine ideea cu mersul pe jos e destul de anvangardista asa ca mai degraba cauta o masinuta ieftina si pune- te pe treaba.

Catalin
    Keymaster

Mai am de mers pe jos cel putin 3 luni. Nu vreau sa ma plang, e greu dar se poate trai. Depind de altii care la randul lor depind si ei de mine cu alte treburi… :mrgreen:

Nelu
    Spectator

e ceva suspect la mijloc, o masina eu cred ca tu ai, poate ai inclcat regulile de circulatie si ti s-a supendat permisul pe trei luni!
    nu cred ca din cauza bauturii, cum te lauzi in ultimul timp, nu concep ca tu sa consumi alcool!

Catalin
    Keymaster

Nu consum dar nici cu auto nu merg. Va veni si vremea mea. 😆

Nelu
    Spectator

bine, daca tot nu mergi nicaieri am sa incep sa-ti postez povesti pescaresti, si nu numai!

golden fish
    Participant

Azi a fost Adi cu masina la doctor si surprinzator masina nu are nimic de vina e doar nenorocita aia de benzina luata de la peco care a fost amestecata de #@$%&*-+$#@ aia si pe care trebuie sa o scoata din rezervor si sa puna alta,asa ca am scapat ieftin.Si ptr ca acum avem masina maine vom face cel mai activ pescuit pe 2014 in care vom merge 6km dus intors la blinkereala dupa stiuci.Masina o lasam undeva langa pol de frontiera si o luam perpedes cu rucsacelele in spate prin toate canalele disponibile.Tot azi mi- am facut si primul streamer ptr stiuca,de fapt e mai mult o struto- camila .E facut pe un jig si e o combinatie de blana cu pene pe care le- am colorat cu niste carioci rezistente la apa in nuante de bleu fluo,galben fluo si roz ,expre am ales nuante tari ptr ca maine se anunta o zi innorata iar stiuca trebuie starnita sa atace si mizez foarte mult si pe faptul ca e un rapitor foarte curios si recunoscut ca ataca naluci in culori foarte tari.Nu i- am facut inca o poza deoarece e in faza de testare asa ca va spun maine ce a facut.

Viewing 12 posts - 97 through 108 (of 202 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.