Recent Replies

Recent Topics

Pescuit in Suedia

Acasă Forumuri Pescuit prin Europa Pescuit in Suedia

Acest subiect conține 8 răspunsuri are 2 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 2 luni, 1 săptămână.

Vizualizare 9 articole - 1 la 9 (din 9 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Plecati iarasi in Suedia, Catalin si cu George au obiective foarte bine stabilite si anume macrou, hering si stiuca. Maine dimineata este prima iesire pe mare.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Dupa doua zile de esecuri George si Catalin viseaza (George cu ochii inchisi) la imbelsugata noastra Delta. Apa marii e calda si are alge din belsug. Nu e nici prea adanca ceea ce mustelor noastre nu prea le place. Zona unde pescuim este pe langa Goteborg. Am incercat putin si pe raul Gota Alv pe ultimii kilometri de pana la varsarea in mare dar vegetatia si topografia malurilor nu ne-au ajutat deloc. Dimineata la ora 7 oamenii faceau baie in mare si as fi facut si eu insa pisica spartana tremura toata si nu a vrut sa intre cu mine in mare. Peisajele sunt foarte frumoase. Privindu-le aproape ca iti trece cheful de pescuit. Am gasit ciresi copti pe malul marii gen cele mici si salbatice de la noi si am mancat pana ne-am umlat si „altceva” de trei ori in doua ore dar a meritat ca sunt foarte dulci si bune. Doar Gabi ce mai pleaca la peste si se trezeste culegand ciuperci sau corcoduse dar cred ca are dreptate, iei ce iti ofera natura nu ce cai verzi visezi tu inainte sa pleci de acasa. INFORMARE STRICT CONFIDENTIALA !!! E plin de fete, fetite si mame. Frumoase. Atentie mare la condus daca ajungeti pe aici…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Inca o veste de la pescarii din Smogen, zilele trecute s-a prins bine macrou dar de ieri a cam disparut. Tinand cont ca intentionez sa mai ajung cu George in Suedia si Norvegia sper sa nu se adevereasca vestea.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Un prieten pescar din Suedia…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Imagini de ieri din Suedia cu pescuit din barca ( vapor ) la macrou. Odata eram si eu pe acolo…

Nelu
    Nelu
    Blocat

Fie pestele cat de rar, tot mai bun îi în tara ta!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

M-as duce in tarile nordice oricand, as pleca pe jos acum si nu m-as mai uita inapoi o secunda!

Nelu
    Nelu
    Blocat

Pai cine nu te lasa, nu ai obligatii,etc. deci poti sa faci ce vrei tu!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Mi-am petrecut si anul acesta concediul in tarile nordice si am si pescuit pe acolo. Va atasez linkul cu pagina care va va arata diferenta dintre pescuitul lor si al nostru. Traduceti si delectati-va cu conditii, specii, preturi… 
    https://www.ifiske.se/

Vizualizare 9 articole - 1 la 9 (din 9 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.