Recent Topics

Pescuit in zona Comana

Home Forums Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit in zona Comana

Viewing 12 posts - 37 through 48 (of 70 total)
  • Author
    OfiterulOfiterul
    Participant

Un alt clean pescuit cu o zi in urma, adica pe data de 10, undeva in jurul ore 19.30

Attachments:
    OfiterulOfiterul
    Participant

Cam asa arata zona in perioada asta!

Attachments:
    OfiterulOfiterul
    Participant

Pentru ca tot am facut referire si la obleti, o sa atasez si dovada ca acestia au muscat!

Attachments:
    OfiterulOfiterul
    Participant

Zic eu, un oblete de top 😆

Attachments:
    CatalinCatalin
    Keymaster

Frumos. Apele si-au revenit pe acolo? La noi Neajlovul si Argesul abia au adus cate o viitura fiecare. Ieri am fost si noi pe Neajlov si am capturat ceva obleti dar in baltoacele din maluri in care era apa mai linistita. Ce rau este ala? Seamana cu o portiune de Sabar de langa Bragadiru.

OfiterulOfiterul
    Participant

S-au mai linistit apele insa nu foarte mult, aproape ca tot a braga seamana dar pe seara pestii au inceput sa fie activi! Este un parau din sudul judetului Olt, numit Iminog! Sper sa fie mult mai bine la toamna cand o sa ma intorc din voiaj..Incepand cu data de 14 o sa plec spre Africa de Sud si o sa revin pe 14 sept. Sper sa reusesc sa pun intre timp ceva poze,in caz ca reusesc sa prind ceva peste pe unde voi merge! Zilele trecute m-am intors de la Baile Herculane! Asa cum ma asteptam apa era fff mare dar in ciuda acestui lucru am discutat cu 2 pescari care prindeau clean si mreana la rama! Spre rusinea mea, nu am luat sculele cu mine fiind ferm convins ca nu voi putea pescui! O sa atasez si niste poze din zona, destul de interesante! Am aflat ce-i drept ca in momentul cand raul se afla in cotele normale se prinde foarte bine pastrav si clean atat la biciuit precum si cu salba de muste sau vobler ori rotativa mica!

Attachments:
    OfiterulOfiterul
    Participant
    OfiterulOfiterul
    Participant

Apele involburate ale Cernei. Am atasat mai sus si tarifele practicate in zona! Sper sa fie de folos!

bogdanbogdan
    Keymaster

Frumoase poze, domnu’ Ofiter. Te asteptam si cu altele.

Cerna din foto este in amonte de Herculane? Eu imi amintesc ca era mult mai lata albia in zona statiunii.

CatalinCatalin
    Keymaster

Foarte frumoase locurile, sigur se face treaba acolo cu mustele. Chiar sper sa ajung si eu anul asta pe Cerna. Cat despre plecatul in Africa, nu ne ramane decat speranta sa vedem si noi vreo poza…

OfiterulOfiterul
    Participant

Referitor la pozele de pe Cerna, da sunt facute in amonte de statiune, in zona 7 izvoare! Acolo este o cascada foarte frumoasa si am inteles ca s-ar prinde foarte bine in zona, tot acolo fiind si un stavilar ce se vede in poze! O sa incerc sa fac ceva poze cum ajung joi in Republica Sud Africana si sa le urc si aici pe site cat mai curand posibil! Asa cum am mai spus sper sa am posibilitatea sa si pescuiesc ceva in cele 4 luni ce vor urma! Azi imi fac bagajul si mi-am luat si ultimele lucruri necesare plecari ( carglige, fire s.a ). Sa va dea Dumnezeu sanatate si sa aveti parte de fire cat mai zbuciumate! Cu respect, Dani

bogdanbogdan
    Keymaster

Asteptam poze cat mai multe, dar sa nu mai prinzi pesti de-aia urati!

Iti uram servici usor fara incidente si ” VANT DIN PUPA “!

Viewing 12 posts - 37 through 48 (of 70 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.