Recent Replies

Recent Topics

Pescuit la Buturugeni balta Măgura

Acasă Forumuri Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit la Buturugeni balta Măgura

Acest subiect conține 0 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 4 ani, 5 luni.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Partida de antrenament ieri la Buturugeni. Locatia este una placuta, o balta relativ mica, cu amenajari minime necesare, cu peisaj foarte placut si capturi in zilele bune. Taxa este 20 ron pe zi pentru pescarul de rapitor si 20 ron pentru barca si 40 ron pentru pescarul stationar. Pentru rapitori nu este limita la retinerea pestilor, adica a stiucii. Ziua a fost destul de slaba, pestii cred ca au simtit schimbarea vremii si au stat ascunsi. La stationar doar un novac mai rasarit s-a aratat si cateva rateuri iar noi doar cateva stiuci, nu exagerat de mari. Eu m-am mai ocupat si de cativa obleti. A fost foarta multa lume si initial ne-a fost greu sa ne descurcam chiar si cu barca dar oamenii au plecat relativ repede si ne-am mai relaxat. Multa vegetatie, a inceput si matasea broastei ceea ce face pescuitul mai dificil.

Vizualizare 1 articol (din 1 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.