Pescuit la clean pe Strei

Home Forums Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit la clean pe Strei

Viewing 8 posts - 25 through 32 (of 32 total)
  • Author
    NeluNelu
    Spectator

vino la noi, si te iau eu si Cristina si o sa fii multumit!

este valabil si pentru Catalin, lasati prostiile!

CatalinCatalin
    Keymaster

Multumesc pentru invitatie, este tentanta dar asemeni Luceafarului prefer sa raman in lumea mea in care ma simt nemuritor si rece…

NeluNelu
    Spectator

rece de la avatii din frigider si nemuritor din dorinta de a prinde pe tata lor!

esti asemenea capitanului Ahab al navei Pequod din romanul Moby Dick al scriitorului american Herman Melville.

CatalinCatalin
    Keymaster

Eee, nu mizati pe raceala mea prea mult fiindca am sa ajung si prin Galati si prin Ramnic. E doar o chestiune de timp.

Deocamdata planurile mele pentru viitorul apropiat ma duc undeva mai departe dar nu se stie cand apar si eu pe Prut.

Pana atunci incercati sa nu prindeti tot pestii.

bogdanbogdan
    Keymaster

Foarte ispititoare invitatia ta Nelu! Sper sa o pot onora in viata asta.

Dar m-am gandit bine si mi se pare mai convenabil sa veniti voi la mine, cu tot cu Prut, Siret si Buzau.

NeluNelu
    Spectator

da, este o alternativa! 🙂

CatalinCatalin
    Keymaster

Cateva mici capturi de clean de pe raul Strei in zona localitatii Simeria Veche.

Seamana Bogdan cu ce ai prins tu?

bogdanbogdan
    Keymaster

Nu seamana deloc.

Stiu locul, dar nu e printre preferatele mele. E chiar la podul DN7. Si putin mai sus e o balastiera, care daca lucreaza nu prea ai sanse sa prizi ceva. O sa fac o incercare zilele urmatoare, n-am mai pescuit in zona aia din mileniul trecut.

Viewing 8 posts - 25 through 32 (of 32 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.