Pescuit in judetul Giurgiu

Home Forums Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit in judetul Giurgiu

Viewing 6 posts - 85 through 90 (of 90 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Astazi am fost pe Dunare la Gostinu apoi pe canalele din zona Baneasa, Prundu, Greaca. Nu am prins nimic desi am vazut activitate de carasi si crapi. Vom reveni acolo intr-o zi calduroasa pentru o partida stationara

CatalinCatalin
    Keymaster

O noua partida de pescuit si umblat fara rezeltate. Am mers pe traseul Giurgiu – Clatesti – Falastoaca cu pescuit pe Dunare, Arges si pe langa Neajlovul vechi. Vremea apasatoare cu nori negri cred ca i-a afectat pe pesti dar si pe noi. Ieri pe Arges in zona mea Costin a prins 4 avati deci sanse ar fi fost…

CatalinCatalin
    Keymaster

Avati si salai am prins si vazut azi pe Arges la o iesire cu Costin. Usor usor vine toamna si e foarte posibil ca pestii sa inceapa sa se hraneasca mai intens pentru a-si aduna grasimea necesara trecerii peste iarna

CatalinCatalin
    Keymaster

Astazi am iesit cu Eugen la o obleteala si bine am facut. Apa crestea si clenii sau avatii nu se vedeau asa ca am dat de obleti si ne-am pus pe ei. Erau foarte activi, am luat si doi odata, grasuti si uneori si avati peste palma. Ne-am jucat cu ei pana pe inserat cu taparinele cu musculite mici pe carlige 18

CatalinCatalin
    Keymaster

Am reusit zilele trecute sa mai ies odata pe Sabar dupa clean. Am prins ceva dar nu atat de multi cat imi propusesem. Apa placuta, limpede, locurile bune dar pestele rarut. Ori noi am fost mai slabuti ori cei din schimbul de noapte mai buni dar ceva a fost

CatalinCatalin
    Keymaster

In ultima saptamana am pescuit pe Sabar, Ciorogarla si Arges si am prins si destui pesti. Cleni si avati. Pana reusesc sa postez imagini ramane sa va uitati pe youtube daca doriti sa vedeti locuri si pesti

Viewing 6 posts - 85 through 90 (of 90 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.