Recent Topics

Pescuit in zona Braila-Galati

Home Forums Pescuit pe Dunare Pescuit in zona Braila-Galati

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 104 total)
  • Author
    golden fishgolden fish
    Participant

Brava Catalin,ai fost la Braila si nu ai venit o fuga si pe la Galati macar sa bem o cafea impreuna,bravo!

CatalinCatalin
    Keymaster

Am avut in plan dar timpul nu mi-a mai permis. Oricum sa retii ca daca mai incercati vreodata sa fugiti in secret la peste, sa va uitati bine in spate!

golden fishgolden fish
    Participant

Degeaba ma uit in spate ca niciodata nu stiu cu ce masina esti si oricum daca pastram secreta iesirea tu n-ai de unde sa stii destinatia,sic.

CatalinCatalin
    Keymaster

Cine cunoaste zona asta? Spiru Haret, Stancuta…

NeluNelu
    Spectator

da, este drumul spre statia mica, poza e ceva mai veche, anul trecut nu au fost inundatii.

CatalinCatalin
    Keymaster

Poza este facuta ieri, asa spune proprietarul ei… Si mai spunea baiatul in comentariu ca misunau plasarii prin japsele alea si ca cei care nu erau acolo erau cu plasele dupa scrumbie pe Dunare.

NeluNelu
    Spectator

poate in primavara asta asa este, inca nu am fost in zona!

CatalinCatalin
    Keymaster

Vreau si eu sa ajung acolo. Nu am mai fost de mult timp. O sa iau si barca daca reusesc sa ajung(em).

CatalinCatalin
    Keymaster

O imagine cu un pescar fericit alaturi de captura lui de la Scurta. Oare in zona aia s-o mai si pescui legal sau se merge doar pe braconaj asa cum vorbeste lumea?

NeluNelu
    Spectator

nu am fost niciodata la Scurta, insa din spusele Cristinei si din comentariile de pe forumurile de pescuit, nu se braconeaza in zona, insa locurile bune sunt rare si tot timpul ocupate.

CatalinCatalin
    Keymaster

Dunare plus Siret cu cote minime. Pescarii raman perseverenti.

golden fishgolden fish
    Participant

Dupa o lunga perioada de pauza am revenit si sper sa nu mai fiu nevoita sa dispar iar(probleme medicale).Acestea fiind spuse dragii mei ce mai face-ti?Noi am mers in fiecare weekend la pescuit si nici un peste prins,o fi de vina calura,cotele sau nu stiu mai ce dar cert este ca in afara de avati de toate marimile pe Siret,Dunare si Prut nu mai vezi altceva sarind.Si apropos de avati, Catalin te-am pomenit toata ziua ieri din cauza atacurilor avatilor care sareau prin apa parca erau torpile.Am incercat cu streamere,cu Thrill-ul,cu voblere dar nimic.Asa ca daca vrei ceva adrenalina te asteptam pe la Galati.Si  vazand pozele cu gura Siretului sper ca nu le-ai facut tu personal, nu?Ca nu de alta dar asta ar insemna ca ai fost pe aici si nu ai zis nimic si m-as supara tare de tot.Oricum esti bine venit in Galati si cine stie poate chiar reusim sa ne gasim anul asta.

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 104 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.