Pescuit in zona Braila-Galati

Home Forums Pescuit pe Dunare Pescuit in zona Braila-Galati

Viewing 12 posts - 37 through 48 (of 104 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Primele capturi de la un coleg pescar din Galati.

Ianuarie 2016!

Participant

Frumoase capturi,  felicitari celui care le-a prins.

TutushTutush
    Participant

Am si eu prieteni in Galati dar nu sunt pescari. Oricum nu ii inteleg pe astia care merg la copca. Ori esti pescar si o faci din placere, ori esti masochist si iti place sa iti bati joc de sanatatea ta. Zi tu Boss, am dreptate? Stiu ca nu te prea duci nici tu iarna.

Participant

Tutus, da cand stai  in delta primavara cate doua saptamani la 3 grade cu cortul oare cum o fi?

golden fishgolden fish
    Participant

Balta aia e una foarte buna mai ales in stiuci  si stiu de ea dar nu prea te lasa astia de la paza Romportmetului sa pescuiesti.Ar fi un loc foarte bun ptr noi ptr ca nu facem decat 10 minute pana la ea dar trebuie sa mituesti paznicii.Poate ajugem si noi acolo dupa ninsorile astea.

CatalinCatalin
    Keymaster

A dat la carasei vii tipul ala.

Tutuse, nu imi place sa merg la copca, mi se pare riscant si nu prea gasesc nici satisfactie. Totusi sunt momente in viata in care mai iesi si din tiparele in care zaci de ani de zile.

Cristina, daca ajungi acolo sa prinzi si pentru mine cateva stiuci.

CatalinCatalin
    Keymaster

Cristina, iata ce capturi are un galatean de-altau! M-am enervat rau cand am vazut ca aveti atatia avati acolo. 

Nu prea am inteles de unde pescuieste, cred ca de pe malul celalalt, probabil la bac.

TutushTutush
    Participant

Dupa cum vad eu blocurile alea e clar ca e dincolo de Dunare. Asta nu inseamna ca aprins acolo pestii

golden fishgolden fish
    Participant

Cu scuzele de rigoare ca abia acum am văzut pozele cu avatii va spun ca din ce îmi dau eu seama locul ală e undeva pe malul celălalt spre zonă Vulcan cum îi spunem noi dar cei mai mulți avati și mari sunt tot ppe malul  celălalt dar în aval unde e o porțiune cu apă mică și cu praguri.Acolo a prins Adi la bobleț doi avați în jur de 1,5kg bucată.Și alt loc celebru este în Scurtă acolo Catalin e de ti ne.

CatalinCatalin
    Keymaster

Mi-am dorit de cand ma stiu sa pescuiesc in zona voastra Cristina. E adevarat ca daca descalecam acolo cu mustele in 1986 era altceva… Trezit din vis stau si ma gandesc ca anul asta am sanse foarte mari sa ne gasim pe acolo pe la voi fiindca m-am mai pus si eu un pic la punct cu ceea ce inseamna scule si accesorii, masina, barca, motor, am chiar si un catelus care sa ma insoteasca, si chiar am doua idei care vizeaza Galatiul. Logic ca o sa le discutam impreuna cu tine si Adi dar mai intai sa stabilim datele exacte.

golden fishgolden fish
    Participant

Cu multa plăcere!!!!

TutushTutush
    Participant

Apropo pescari de Dunare, eu am aruncat prima oara un bat in fluviu in 1982. Atunci mi-am mutat resedinta temporar in Braila si am descoperit si Galatiul. Imi pare rau ca nu prea am fotografii decat putine. Pe Boss eu l-am dus in Braila si Galati prima oara. Si la Dunare si la mare tot eu l-am initiat. Asa prost cum zice el ca sunt.

Viewing 12 posts - 37 through 48 (of 104 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.