Recent Replies

Recent Topics

Pescuit pe raul Arges

Acasă Forumuri Pescuitul in Giurgiu Pescuit pe raul Arges

Acest subiect conține 49 de răspunsuri are 7 voci și a fost actualizat ultima dată de Catalin Catalin acum 1 săptămână, 3 zile.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 50 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

Anul asta am fost mai tot timpul plecat prin tari straine si aproape ca nu am iesit deloc pe Arges. Ciudat este ca de la firma si pana la rau am cam 2-3 sute de metri. De trei zile insa ies si nu imi pare rau fiindca musculitele artificiale au facut minuni. Ieri am prins obleti, cleni grasi si avati si mai grasi. Si voblerele au facut treaba azi la cleni. Sa nu va para rau ca am reusit asemenea capturi fiindca acasa am luat doar obletii, clenii si avatii i-am lasat tot acolo asa ca fir intins.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Azi am iesit pe Arges dar apa era crescuta. Un coleg luase un clean la vreo 20cm dar atat. Mai era un coleg care dadea cu muste insa nu luase nimic.

Anonim

Alergi prin toata europa si pestele sare langa poarta ta, mai mai sa iti intre in curte

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Dimineata am trecut Argesul pe podul de la Adunatii Copaceni si apa era scazuta. Va astept pe seara la o partida de clean cu muste artificiale.

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Se pare ca ar trebui sa-ti destainuiesc un secret despre pescuitul cleanului, dar daca ti-l spun nu mai e secret!

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Zilele trecute m-a sunat Vali de la Falastoaca sa imi spuna ca avatii in zona lor au devenit foarte obraznici si mai au un pic pana sa sara la gatul pescarilor. Din pacate eu eram pe drum spre Tulcea iar acum vremea nu ne permite o iesire. Pana miercuri se anunta doar coduri de ploaie, vant si temperaturi scazute asa ca nu ne ramane decat sa ne pregatim strategia si ustensilele. Dupa cum stiti avatii si clenii de dimensiuni respectabile traiesc linistiti cam pe toata zona cuprinsa intre barajul de la Mihailesti si pana la confluenta cu Neajlovul si probabil ca ar trebui sa cercetam mai bine toate locurile, cu conditia sa gasim si apa stabila si sa nu mai se umble la baraj cand ti-e lumea mai draga.

Vali, stai linistit ca voi veni la tine cat pot de curand si le venim de hac, ai rabdare sa se potoleasca vremea…

Anonim

La planuri pe termen scurt eu nu pot comenta, cica nu sunt logat, dar aici pot, asta este culmea. Da mai, abia astept sa mergem la Maliuc. Cat despre Bogdan probabil in timp ce eu scriu el intra in casa si este primit cu drag de iubita lui sotie.

Anonim

Inca ceva, cota de bere pentru Maliuc tinand cont ca este mai frig va fi de 1l de om. Voi ce spuneti?

Anonim

Mai baieti nu vi se pare ca plecati cam des des de acasa? Poate mai aveti si voi sotii s-au copii

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Te referi la un litru pe ora? In cladire va fi destul de cald… La planuri pe termen scurt nu poti scrie fiindca probabil ai de cules via si porumbul…

Anonim

Nu ma, un litu de bere de om pe toata perioada de stat acolo.

Anonim

Asta scrie acolo ma. Dar poate ti sa parut, ca doar am vorbit la telefon cu ea. You must be logged in to reply to this topic.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 50 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.