Pescuit pe raul Arges

Home Forums Pescuitul in Giurgiu Pescuit pe raul Arges

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 64 total)
  • Author
    bogdanbogdan
    Keymaster

@geanina – Lasa Geanina ca pna la inceputul verii 2014 nu o sa va mai vedeti scapate de noi. O sa va saturati si voi de atata atentie, buchete de flori si imbratisari.

bogdanbogdan
    Keymaster

george_yuly – ” La planuri pe termen scurt eu nu pot comenta, cica nu sunt logat, dar aici pot, asta este culmea. Da mai, abia astept sa mergem la Maliuc. Cat despre Bogdan probabil in timp ce eu scriu el intra in casa si este primit cu drag de iubita lui sotie ”

I-am facut aseara poza la sotie cum ma astepta, dar nu o am acum la mine. Mai tarziu, sau maine dimineata ti-o trimit. Nu cred ca vei fi foarte surprins.

CatalinCatalin
    Keymaster

E iarna si frig si pescarii temerari sunt tot mai putin. Cu toate astea sunt unii, nu tocmai pescari pe care frigul nu ii goneste, nici legile potrivnice lor, ei sunt braconierii fomisti. Locatia este pe raul Arges la Gostinari.

Este unul cu caruta, se prinde atat peste???? S-au doar sa fie m-ai ECO.

CatalinCatalin
    Keymaster

Astazi am iesit pe Arges pentru o verificare de rutina. Toate erau la locul lor, si apa, si malurile, podul de tuburi si probabil si pestii. Peisajul alb si plin de chiciura era superb. Nu mi-am luat lanseta fiindca mi-am propus sa nu imi mai consum energia aiurea in perioada asta friguroasa. Voi incerca sa respect programul pentru ca am incredere in datele de acolo. Daca cumva apa de la Cernavoda nu se va incalzi nu imi ramane decat sa astept aparitia obletilor pe balastiere in martie si apoi Delta.

CatalinCatalin
    Keymaster

Barajul de la Mihailesti este inghetat dar nu cred ca gheata tine pescari. Nu era nimeni. Mai jos Argesul curge linistit asa ca daca vreti sa tremurati pe undeva e liber. Sabarul la pod la Jilava curge doar pe mijloc iar in maluri e inghetat.

CatalinCatalin
    Keymaster

Astazi la ora 12 Argesul avea debit mic la podul de la Adunatii Copaceni.

Participant

Cine stie ce “dop de gheata” are in cale ! o sa isi revina el, la debitul normal.

CatalinCatalin
    Keymaster

Debitul mic e bun si pentru pescari si pentru braconieri. Eu am prins mereu bine pe apa mica dar stiu si ca braconierii profita de asta ca sa bage plasele si curentul prin gropile pe unde se refugiaza bietii pesti. Oricum inca nu e vreme de iesit, sa asteptam sa se duca zapada si sa se usuce drumurile, apoi sa primesc ceva vesti de la prieteni ca se prinde si iesim. Pana atunci stam cuminti si ne pregatim.

CatalinCatalin
    Keymaster

Am fost la Mihailesti astazi si am aruncat o privire pe lac. E inghetat dar gheata zemoasa, nu recomand iesirile la copca. La Draganescu inca mai este lume dar la fel nu recomand pescuitulpe gheata.

CatalinCatalin
    Keymaster

Dimineata pe Arges sub barajul de la Mihailesti apa era foarte mare, braconierii dadeau cu ancore iar fitofagii sareau cate 2 metri din apa. Curand pun filmarile.

CatalinCatalin
    Keymaster

Si o prima imagine

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 64 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.