Pescuit pe raul Arges

Home Forums Pescuitul in Giurgiu Pescuit pe raul Arges

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 64 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Argesul a fost crescut si astazi iar pestii au devenit precauti simtind schimbarea vremii. Rare atacuri de avat sau oblete si putini pescari s-au mai incumetat sa iasa pe o vreme mohorata si un vant moderat.

CatalinCatalin
    Keymaster
    NeluNelu
    Blocked

frumos, mi-ar place la stationar

CatalinCatalin
    Keymaster

Am stat ieri cateva ore dar nu am reusit mare lucru desi potentialul e mare, se prind pesti frumosi acolo.

CatalinCatalin
    Keymaster

Din serialul ‘Pe Arges in jos’, ieri am mai bifat un episod. Revin mai tarziu cu locurile, superbe!

Attachments:
    CatalinCatalin
    Keymaster

Am revenit astazi in Gostinari si am reusit si primele capturi mai rasarite. Avati la podul de langa ecluza Colibasi si La Gostinari dar si un frumos somn de peste 1.5 kilograme capturat la un streamer pentru avat de catre colegul meu Didi. Am plecat astazi la pescuit un muscar si ne-am intors trei. Am reusit sa agat o gramada de linii deoarece locurile au fost noi si necunoscute si tentatia mare.

golden fishgolden fish
    Participant

Ei Catalin ,somn ai prins,stiuca am prins, biban cu siguranta ca s- ar prinde deci eu zic ca streamerele ” Musca.ro” s- au autodepasit si pot deveni cu usurinta o momeala universala.Sa moara dusmanii de ciuda ca streamere ca ale noastre n- are nimeni.Ah ,era sa uit la ele s- au prins si salau.Deci ,mai are cineva ceva de comentat? πŸ˜‰ πŸ˜‰ πŸ˜‰

CatalinCatalin
    Keymaster

Ploua, bate vantul si e frig iar eu imi pregatesc bagajelul sa plec dupa avat. O fi bine, nu o fi? Vin deseara cu rezultatele.

golden fishgolden fish
    Participant

Da mai umbla avatii pe vremea asta?

CatalinCatalin
    Keymaster

Am fost si am verificat Argesul in cateva locuri, Neajlovul si o balastiera si rezultatele au fost foarte slabe adica vreo 3 obleti. La podul de tuburi de la Gostinari am vazut un atac de avat si atat. Am reusit sa mai agat 2-3 taparine dar am pierdut doar cate un streamer de la fiecare. Desi vremea a fost urata, la pod erau destui care pescuiau.

CatalinCatalin
    Keymaster

Ieri am fost la Gostinari cu Koadele, Didi si Florin. Am parcurs pe jos cu Koade traseul Gostinari-ecluza Colibasi-confluenta cu Neajlov-pod Falastoaca adica undeva la 5 kilometri si desi nu a fost o zi productiva sunt multumit ca am gasit cateva locuri superbe de avat. In curand sunt convins ca vor veni si capturile. Am sa fac mai tarziu harta cu locurile, acum ma grabesc fiindca vine Eugen si plecam pe Arges iar…

CatalinCatalin
    Keymaster

Dupa ce am parcurs pe jos ambele maluri ale Argesului intre podul de tuburi de la Gostinari si cel de la ecluza Colibasi, am facut o harta cu locurile in care avatii isi fac de cap. Pentru fiecare dintre cele sase puncte fierbinti exista mai multe variante de abordare care tin de flerul pescarului. In ce ma priveste, maine as vrea sa ma bucur de o zi plina de pescuit pe acolo dar ramane sa ma mai gandesc.

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 64 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.