Recent Replies

Recent Topics

Pescuit pe râul Prut

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit pe râul Prut

• This topic has 81 replies, 4 voices, and was last updated 6 years ago by Nelu.
Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 82 total)
  • Author
    golden fish
    Participant

Buna baieti,dupa o lunga pauza am revenit cu cateva detalii despre partida de pescuit de sambata de la Prut.A fost o zi slabuta in capturi deoarece eu una ma indeletniceam mai mult cu prinsul obletilor si al carasilor la undita numai ca in ziua aia nu prea au vrut iar la plecare am scapat un crap la vreo 3 kg la mal ,mi s- a au agatat carligele de la arici in marginea minciogului si nu am mai putut sa- l bag in el.Dar asata- i pescuitul sportiv ,mai prinzi mai scapi pescar te numesti.Prutul dupa cum am mai zis e foarte,foarte scazut eu cel putin de cati ani pescuiesc aici nu l- am vazut niciodata asa,daca la anul nu vin ceva ploi sa mai creasca nu cred ca vom mai avea unde sa pescuim.

golden fish
    Participant

Dupa cum am spus duminica am fost la Prut si am avut parte de o zi absolut superba de pescuit.Am fost in alt loc tot acolo in zona aia si nu am gresit deoarece am prins o zi de hranire intensa a pestilor si am facut febra musculara la maini si picioare de cat am muncit.A fost prima partida pe anul asta cand am stat de dimineata pana seara si mai ales cand pestii au tras pe toata perioada zilei.Am dat la feedere la vermusi cu momitor,arici si patratica de mamaliga.Capturile nu au fost foarte mari insa au fost multumitoare prin numarul lor.In total am prins 11kg de peste dintre care 2 ciortani,o platica la vreo 600gr,o mreana la un kil si vreo cativa carasi la vreo vreo 400 gr bucata iar restul carasel si platicute numai bune ptr conserva de peste. Am facut si cateva poze nu de alta dar sa vada si Nelu unde vom merge la anul.

golden fish
    Participant

Am pus mai multe poze dar au iesit doar doua msi incerc o data.

golden fish
    Participant

Nu stiu de ce nu pot sa trimit toate pozele dar mai incerc o
    data.

Catalin
    Keymaster

Prindeti-i voi pe toti! Lasa ca vine ea iarna si o sa stati in casa sa va uitati la filmarile mele de la Cernavoda… O sa va dau cate un minut pe saptamana.

golden fish
    Participant

Ptr noi iarna nu a fost niciodata un impediment din contra acum cativa ani am fost in ajunul Craciunului la Prut sau peste Dunare.Asa ca mai mult ca sigur ca cel care va urmari postarile noastre vei fi tu.Sic.Si cum anunta astia ca iarna vine abia din februarie ,avem timp berechet.

Nelu
    Spectator

abia astept! 😉

Nelu
    Spectator

deocamdata nu pot sa merg, am dubla pneumonie si fac tratament!

Catalin
    Keymaster

Dubla pneumonie??? Ce e aia, e de la prea mult pescuit?
    😥

bogdan
    Keymaster

Dubla pneumonie e o boala. Nu la fel de grea ca si cea a pescuitului, asa ca Nelu cu siguranta va trece usor peste ea, si noi ii dorim asta cat mai repede!

golden fish
    Participant

Nelu,cred ca ai terminat-o cu pescuitul pe anul asta deoarece. afectiunea asta o sa- ti cam limiteze iesirile in aer liber.Nu pot sa- ti urez decat insanatosire grabnica si sa ai grija de tine.

Nelu
    Spectator

multumesc, intr-o saptamana sunt ca nou!

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 82 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.