Recent Topics

Pescuit pe râul Prut

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit pe râul Prut

Viewing 12 posts - 37 through 48 (of 82 total)
  • Author
    golden fishgolden fish
    Participant

Nelu,nu zic ca nu mai reprezinta interes doar ca anul asta Prutul a fost o mare dezamagire, cine stie poate la anul daca mai creste apa o sa facem treaba.Stii cum se spune ,speranta moare ultima.
    Cat despre locurile spuse de Catalin sunt mult prea departe si nu se merita ca am si in jud Galati locuri foarte bune de somn dar anul asta nu ne-am batut capul sa ajungem,poate la anul.

NeluNelu
    Spectator

la anul o sa va bat eu la cap sa mergem acolo! 😉

golden fishgolden fish
    Participant

Trebuie sa ma interesez de locurile alea ca sa putem merge la sigur si nu ” undeva in zona aia”.

golden fishgolden fish
    Participant

Am fost azi la Prut si am avut parte de o zi adevarata de primavara cu soare si o apa limpede cum rar vezi. Capturi nu au fost ci doar niste obleti(cei drept marisori) si vreo cateva sarituri a unui avat ratacit. Am facut o serie de poze ca sa va delectati si voi.

golden fishgolden fish
    Participant

Nu stiu ce se intampla ca niciodata nu pot sa postez mai mult de doua poze,mai fac o incercare.

golden fishgolden fish
    Participant

E o problema cu postarea pozelor, nu le pot pune pe toate si mai nou imi ies pozele puse invers.Sa-mi spuna si mie cineva cum pot remedia problema.

NeluNelu
    Spectator

ti le-am intors eu

CatalinCatalin
    Keymaster

Bravo voua! Zici ca sarea un avat? Hmmm… 😡

golden fishgolden fish
    Participant

Merci Nelu ptr ajutor iar de acum trebuie sa invat sa umblu cu tableta aia.Cat despre avat,era unul pana in kg sau chiar mai mic si a inceput sa sara pe la ora 14 cand s-a incalzit mai bine.
    Am incercat si eu si Adi sa-l prindem cu taparina aia noua cu pene si cu thrill-ul dar nimic,cum aruncam cu ele in apa cum disparea vreo 10 minute .Am dat si cu taparinele de obleti dar deocamdata nu sunt interesati de ele poate si din cauza ca la vremea asta nu prea sunt insecte care sa cada pe apa( nu sunt chiar atat de prosti) dar vom incerca si pe la sfarsitul lunii poate se mai activeaza.
    Oricum a fost o iesire superba cu o vreme pe masura si mi-ar fi parut rau sa o ratez.

NeluNelu
    Spectator

Pana la sfarsitul lunii mai creste si avatul! 😆 😆

CatalinCatalin
    Keymaster

Daca zici ca sarea e grav. Inseamna ca au inceput sa si manance. Plumb in capat si recuperat cat mai pe fund, cu varful lansetei in sus si viteza mai mica decat vara. Nu ii luati pe toti, vreau sa ajung acolo si eu anul asta si nu vreau sa vin doar ca turist.

golden fishgolden fish
    Participant

Ei ba bine ca am recuperat taman aiurea ca nu am stiut,adica cu varful lansetei in jos dar nu e nici o problema ca pana la iesirea urmatoare abia se dezmortesc si au mai mult chef de mancat.Apropos de ideea ta de a veni ptr pescuit pe Prut am sa te duc intr-un loc absolut salbatec unde avatii mor de batranete ca nu-i cauta nimeni, mai exact la Rogojeni.Acolo doar pescarii adevarati se incumeta sa mearga si sunt o multime de copaci cazuti numai buni ca loc de vanatoare.Dar sa ajungem sanatosi la vara si sper sa ne gasim tot asa in gasca.

Viewing 12 posts - 37 through 48 (of 82 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.