Recent Topics

Pescuit pe râul Prut

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit pe râul Prut

Viewing 10 posts - 73 through 82 (of 82 total)
  • Author
    NeluNelu
    Spectator

Aseara eram destul de obosit si m-am oprit din ridicarea pozelor pe site, asa ca in seara asta o sa continui sa postez si celelalte fotografii de pe Prut

NeluNelu
    Spectator
    NeluNelu
    Spectator
    NeluNelu
    Spectator
    NeluNelu
    Spectator
    NeluNelu
    Spectator

pescuit la crap pe raul Prut – 13.06.2015

https://youtu.be/ojqHSsrr-EE

NeluNelu
    Spectator

si asa-i crapul de 3 kg prins de mine pe Prut

bineinteles, au mai fost prinsi si alti pesti ca: platica, ciortanica, caras, somotei insa nu i-am considerat importati pentru a fi fotografiati!

CatalinCatalin
    Keymaster

Bravo domnilor! Frumos, si loc si atmosfera si capturi.

Ma bucur ca reusiti sa mergeti impreuna si sa faceti echipa buna.

CatalinCatalin
    Keymaster

Iata ca si pe Prut a invins pasiunea pentru nataura si miscare in detrimentul celei clasice a pescuitului. Din propria experienta stiu ca in tarisoara noastra caiacistii nu prea sunt agreati de pescari, ba ca le tulbura apa, ca le-o agita, ca le sperie pestii… Am auzit vrute si nevrute de la pescari atunci cand am fost nevoit sa trec sau sa ies din apa pe langa ei. In Delta cei cu barci cu motor sunt in stare sa treaca peste tine, nu tin cont ca te uda sau iti fac valuri mari.

In Dunavat in urma cu vre0 4-5 ani un bastinas cretin era sa ma loveasca intr-o curba a canalului satului si cand a oprit m-a apostrofat ca ce caut cu panarama aia de barca pe apa. Deci in mintea lui era clar ca apa e doar pentru motoare si barci mari iar un amarat cu 2,40 metri si 4 cai trebuie sa stea acasa. Un caiacist probabil ca ar trebui sa mearga pe uscat.

NeluNelu
    Spectator

sau in cada…..

Viewing 10 posts - 73 through 82 (of 82 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.