Recent Topics

Pescuit pe râul Siret

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit pe râul Siret

Viewing 9 posts - 25 through 33 (of 33 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Si eu cand am zile proaste incep sa imi fac fel de fel de ganduri negre, ba ca mustele sunt mari, ba ca struna e prea lunga… Cand vrea el sa manance se risipesc toate. Si cu crapul e la fel, stati pe el ca sigur va veni si se va si intepa. Sper sa ajung si eu in Delta cat de curand si sa stau si la stationar macar cateva ore noaptea.

golden fishgolden fish
    Participant

Nu- ti recomand Catalin sa stai noaptea ptr crap ca pe frigul asta si cu atatea schimbari de temperatura si mai ales de presiune n- ai sa prinzi tu crap nici intr- o mie de ani acum e foarte bine sa dai ziua undeva in jur de ora 12 pana seara,iar ce iti spun aici e din propria experienta de pescuit inclusiv iarna pe zapada.Cum scade temperatura noaptea drastic iar dimineata e foarte frig adio trasaturi noaptea la crap.Daca vrei totusi sa stai noaptea poti sa dai la somn dar aici ai nevoie de momeala vie ca de exemplu: caras,broasca,rame negre,scoica sau coropisnita.

CatalinCatalin
    Keymaster

Ziua o sa umblu cu barca dupa avat, stiuca, biban si rosioara iar noaptea daca voi mai avea putere arunc 2,3 lansete cu rama, pestisor viu si porumb, sa fie. Exista si varianta a doua sa ma ocup de o sticla cu tuica noaptea. Ce imi recomandati tinand cont ca noaptea va fi frig?

golden fishgolden fish
    Participant

Eu ti-as recomanda ,sincer,un foc mareee , o sticla de tuica si o gasca de prieteni cu care sa stai in jurul focului .Cat despre pescuit pe timp de noapte mai bine lasa!!!!!!

golden fishgolden fish
    Participant

Sambata am fost la,Siret insa vantul a batut foarte tare ,a picurat putin insa nu am fost foarte deranjati deoarece locul nostru de pescuit era undeva jos iar malul ne-a tinut dos. Am prins o mreana ,cativa carasi si un scobar.Luat asa in mare a fost placut.

CatalinCatalin
    Keymaster

Bibanei prinsi duminica pe Siret la Movileni cu voblere.

Am enervat pe careva? 😆

NeluNelu
    Spectator

Sunt doar cativa biani intr-o farfurie, de unde stiu eu ca i-a prins cineva pe baraj in aceasta perioada?

CatalinCatalin
    Keymaster

Asa spune omul. Pare cam trasa de par dar totusi barajul ala inca are potential. Sa treaca valul asta de iarna si apoi om mai vedea care incotro o luam.

golden fishgolden fish
    Participant

Bibani din aia si chiar mai mari am si eu la 3 km de casa numai ca astept sa-si mai revina vremea si sa se mai limpezeasca apele si ne apucam de treaba.Aici Siretul e negru, Dunarea la fel si cu siguranta nici Prutul nu se simte mai bine asa ca momentan sanse zero de mers pe undeva doar pe la sfarsitul lunii sau pana in prohibitie sa avem o iesire la Prut.

Viewing 9 posts - 25 through 33 (of 33 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.