Recent Replies

Recent Topics

Pescuit pe raul Siret

Acasă Forumuri Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit pe raul Siret

Acest subiect conține 18 răspunsuri are 5 voci și a fost actualizat ultima dată de Nelu Nelu acum 4 ani.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 19 în total)
  • Autor
    Catalin
    Catalin
    Keymaster

In drum spre Moldova am oprit pe la Ciuslea pe Siret. Vremea era cam mohorata si lume foarte putina. Pe lac era doar un pescar cu vreo cinci lansete intinse dar batea vantul si erau valuri asa ca am renuntat sa incerc la biban. Sub baraj erau doua grupuri de pescari pe partea Vrancei iar dincolo spre Galati unde am oprit eu nu era nimeni. Apa mare. Am dat la stabilopozi zece minute si am vrut sa plec cand am vazut mai jos doua sarituri grase si am fugit acolo imediat. Am testat tot arsenalul cam jumatate de ora si desi sareau nu am avut niciun atac. Stiu din experienta ca la Ciuslea avatul are momente de furie care depind de cresterea sau scaderea debitului de apa deci e nevoie de timp si rabdare pe care eu nu le luasem la mine. Mai stiam tot din experienta ca berea moldoveneasca e buna indiferent de debitele raurilor asa ca am plecat intins la drum…

Anonim

Daca m-ai pun si eu o picatura de bere in halba ta sigur se umple si da pe afara daca intelegi unde bat. Lasa omul sa stea linistit nu il mai provoca ca vin la tine acu.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Imagini de la barajul Dubasari. Mai multe detalii mai tarziu.

Anonim

Valeu ce drumuri. Au si ei cu ce se lauda si presupun ca masina aia este Mozvici?

bogdan
    bogdan
    Keymaster

Eu cred ca e Lada. Am un vecina care are o Lada, cu vopsea originala si e mai lucioasa decat loganul meu de 6 ani.

Dar arata-ne Cataline si bastinasele de pa malurile drumurilor, am auzit ca sint la cel mai bun raport pret/calitate din toata Europa. sau aparatul tau foto nu are voie sa focalizeze decat pana la bordura… .

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Pun doua imagini, Bogdane alege una tu si una George dar pentru tine am mai pus. Probabil nu ai vazut bine…

golden fish
    golden fish
    Participant

Azi am fost la o partida de pescuit la Siret,stiam de ieri ca e tulbure din cauza ploilor din nord,dar cand am ajuns pe la ora 3 am avut parte de cea mai mare dezamagire gasind o apa atat de maloasa si murdara incat am vrut sa ne intoarcem acasa.A trebuit sa stam ca mai tarziu trebuia sa ajung la tara si tot timpul cat am stat nu am avut nici ce-a mai mica trasatura.Nu stiu cand o sa incep sa pescuiesc si eu ca asa m-am saturat!!!!!!!.Asa ca Nelu,daca ai stat acasa ai fost cel mai castigat.

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Cu totii suntem niste castigati, nu vezi ca stam si scriem ca niste scolari corijenti in loc sa fim pe ape in mijlocul actiunii?
    La mine nu e atat apa cat putina oboseala si poate dezamagire dar exista si o speranta mare, o sa o scriu intr-un topic aparte numit planuri pe termen scurt… 😆

golden fish
    golden fish
    Participant

Catalin,normal ca te ajunge oboseala si epuizarea dupa partidele maraton de pescuit,azi ba esti in delta ba prin nu stiu ce alt colt de tara,dar noi astia “sarmanii” care iesim doar in weekend si incepand cu 1iunie nu gasim decat ape mari cat vezi cu ochii,tulburi si maluri maloase de nu ai pe unde sa stai,noi ,ce sa mai zicem,la tine faptul ca esti acum acasa e un accident,un binemeritat moment de respiro si de arenjat ploile ptr saptamana viitoare.Am dreptate?

Catalin
    Catalin
    Keymaster

😆
    Am tradatori prin preajma…

Catalin
    Catalin
    Keymaster

Pregateste-te, ajungem si la Galati.

golden fish
    golden fish
    Participant

Si inca ceva,ce ma doare pe mine cel mai tare la vremea asta e ca nu se intrezareste nici o sansa momentan de a ne intalni la Galati,cu atatea ape tulburi si maluri inca maloase.Oricum sper ca tot raul sa fie spre bine si pana la urma poate reusim sa ne intalnim.

Vizualizare 12 articole - 1 la 12 (din 19 în total)

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.

Comments are closed.