Recent Replies

Recent Topics

Planuri de pescuit pe termen lung

Home Forums Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen lung

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 56 total)
  • Author
    CatalinCatalin
    Keymaster

Exista deja mustele legate pe tube, tuburi, tevi.
    Apropo de astea, astazi am reusit sa inteleg utilitatea lor, desi… am deja si cateva idei noi.

bogdanbogdan
    Keymaster

Nu va suparati, dar in prima pagina in articolul cu programul pe 2014, ne prezentati un caras prins la musca artificiala?

CatalinCatalin
    Keymaster

Da, primavara „manca carasul” bine la musca. Am si filmarea cu pescuitul de caras si ciortan cu snurul si o sa o postez curand. Sper sa fie iarna suficient de lunga incat sa am timp pentru tot ce mi-am propus sa fac.

CatalinCatalin
    Keymaster

Conform programului de pescuit pe 2014 maine ar fi trebuit sa fiu la Cernavoda. Observati ca previziunile s-au adeverit adica vremea este superba, 10-12 grade si mult soare si totusi stau cuminte. De ce? Pentru ca am hotarat sa anulez aceasta iesire iar banii cheltuiti sa ii folosesc in scopuri mai nobile adica sa ii investesc in mulinete si fire. Cred ca am facut o alegere buna si sa merite statul pe tusa in ianuarie, deoarece dupa ultimele recalculari se pare ca voi petrece in 2014 ceva zile prin Norvegia, Suedia, Danemarca si Ungaria.

Nu pot sa zic ca imi pare bine pentru decizia luata din nici rau nu are dece. Cred ca sa luat m-ai degraba o decizie inteleapta. Situatia financiara de acum ne cam obliga sa m-ai taiem si din lista de planuri de pescuit dar cu avantajele de rigoare. Si nu uitati in ultimul rand ca eu impreuna cu Catalin pregatim o asa zisa operatiune monstrul care necetita de toate; timp, bani, pregatire intensa si multe calcule tinand cont ca totul va fi facut cu un minim de bagaje scule de pescuit si mancare.

CatalinCatalin
    Keymaster

😆 …si ii rog pe toti cei care se roaga pentru nereusita acestui plan sa nu se bucure prematur, chiar de va trebui sa plecam pe jos si fara un leu in buzunar sa stie ca vom pleca si vom reusi.

Poti sa m-ai spui o data asta.

golden fishgolden fish
    Spectator

Pentru ca tot vorbea-ti de o iesire la Sulina la vara vin si eu in intampinarea acestei idei cu o sugestie.Tocmai am vorbit azi cu o amica de-a mea care are pensiune la Crisan si am aflat ca fratele ei are o pensiune cocheta la Sulina,asa ca s-ar putea sa o rezolvati cu cazarea pe perioada sejurului.Preturile sunt rezonabile la cazare,conditiile sunt bune si au si barci ptr turistii care vor sa mearga la pescuit.
    Iar ptr tine Nelu ca tot ziceai tu ca vrei sa-ti cumperi casa la Sulina ti-am facut rost de o legatura buna de tot sa afli casele de vanzare si anume pe preotul din Sulina care e tot un frate de-al prietenei mele.Asa ca daca va pot ajuta cu ceva o fac cu mare placere.

NeluNelu
    Spectator

Multumin Cristina, abia astept sa vina concediiul!
    Am inceput deja sa ma antrenez ca dascal, poate dau la pace cu preotul!…

CatalinCatalin
    Keymaster

Poate ramane si pentru mine un post de ţârcovnic. Pot da cu matura noaptea iar ziua sa imi vad de pescuit.

NeluNelu
    Spectator

daca ai voce te primim, numai sa nu canti “doamne miluieste popa prinde peste, pestele-a fugit si…..” 😆 😆

bogdanbogdan
    Keymaster

Cu vocea stau bine. De cateva ori am fost curtat de membrii unor coruri religioase, prin ” bibliotecile ” unde ne intalneam.

Probema mea consta in faptul ca nu retin in totalitate versurile. Gresesc unele cuvinte, care-mi sint greu de inteles. Chiar daca linia melodica suna bine, indemnul transmis prin versurile mele este putin diferit ( mai bine zis antagonist ) fata de indemnul trabsmis de versurile originale.

Ca sa nu mai spun si faptul ca numele de familie m-ar recomanda ca un redutabil spirit duhovnicesc.

Dar promit ca ma indrept. Numai sa primesc si eu un mic salas supratestru in Sulina cand voi fi pensionar.

Nu va fi scump. In 2-3 luni dupa pensie ma voi converti la religia underground. Acolo totul este gratuit. Fara legi, fara impozite, fara amenzi, … etc… .

Viewing 12 posts - 13 through 24 (of 56 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.