Recent Replies

Recent Topics

Planuri de pescuit pe termen lung

Home Forums Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen lung

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 56 total)
  • Author
    NeluNelu
    Spectator

bineinteles ca te primim!

CatalinCatalin
    Keymaster

Iata cateva dintre planurile mele de pescuit viitoare:

-pana la sfarsitul lunii aprilie intentionez o iesire in Delta cu tinta finala Sulina si pescuit in mare unde este permis
    -la jumatatea lunii mai o alta iesire de data asta la Sfantu Gheorghe tot pentru pescuit in mare
    -catre sfarsitul lunii mai imi doresc o urcare pe Dunare cu barca la Severin pentru un pescuit la scrumbie
    -pentru prima decada a lunii iunie cand se sfarseste si prohibitia am programat o alta iesire in Delta, stationar plus rapitor, locatia Balteni—Dunavat

NeluNelu
    Spectator

Azi am fost din nou la Ghergheasa, am prins 5,5kg caras ceva mai mare ca cel de sambata.

Asta pentru ca am uitat viermusii acasa si am avut o cutiuta cu rame de gunoi ceva mai groase, asa ca nu am avut incotro si am folosit doar rame!

Cat despre porumb dulce Bonduel, nu am avut de unde sa cumpar astazi!

Buuun! sa revenim la subiectul nostru!

Nu sunt altruist, stiu ca este prohibitie, etc!Nici nu vreau sa ma justific, NU pescuiesc in zonele interzise de lege, aceasta mlastina, cu cateva ochiuri de apa provine din supraplinul a doua balti particulare, dupa cum v-am spus in comentariul trecut.

Deasemeni “mlastina” este pe un teritoriu privat, insa propietarul nu poate face nimic in aceasta zona, asa ca la cam abandonat! Deci nu am incalcat nici o lege, si chiar daca as fi fost unul din acei tipi obsedati de aplicarea legii si, chipurile protejarea ecosistemului, ar fi pescuit multi altii(de fapt cum se intampla) fara sa incalce nici o lege sau sa fie trasi la raspundere de politisti, ecologisti, una ca Lavinia Ghedan, etc! Deasemeni consider ca si in prohibitie daca mergi o data pe saptamana sa pescuiesti pe un rau si prinzi 5-6 pesti NU periclitezi inmultirea speciei respective!

Indiferent de parerile si convingerile altora, eu le tin pe ale mele!

NeluNelu
    Spectator

Am pus si o poza insa vad ca nu se poate uploada…..nu stiu de ce, am sa incerc mai tarziu sau maine!

CatalinCatalin
    Keymaster

Sunt ceva probleme cu pozele, maine posibil sa se rezolve. Si eu am cateva de pus.

CatalinCatalin
    Keymaster

Pe termen mediu si lung unul dintre noi isi va lua o casuta precum cea din imagine si ne va astepta pe ceilalti cu berile din imagine.

Eu voi sta toata noaptea pe veranda si va voi aburi cu povesti despre avati uriasi prinsi de mine.

NeluNelu
    Spectator

o cumpar!

CatalinCatalin
    Keymaster

Camera care da spre Dunare o vreau rezervata cand vin! Sa aud avatul dimineata cand sare.

NeluNelu
    Spectator

du-te mai repede in Delta si adu-mi pisica!

CatalinCatalin
    Keymaster

Ma gandesc si eu la ea in fiecare zi.

CatalinCatalin
    Keymaster

Daca voi avea dispozitie, marti, as vrea sa ies pe Dunare pe la Giurgiu.

Am auzit ca avatii ar avea activitate.

Daca exista vreun doritor de senzatii sa ma contacteze.

CatalinCatalin
    Keymaster

Sambata am hotarat cu Iliuta sa punem la cale o iesire in Delta…

In principiu ar fi 3-4 baieti, cu una sau doua masini si probabil pana la sfarsitul lunii.

A ramas sa gandeasca Iliuta cu prietenii detaliile importante si apoi sa facem pregatirile.

Nu am exclus eventualii doritori asa ca asteptam propuneri in continuare. Dar grabiti-va fiindca ati observat ca locurile bune se ocupa repede si credeti-ma ca se va merge intr-un loc foarte bun… Vom avea si barca deci cred ca va fi si peste la masa.

Viewing 12 posts - 25 through 36 (of 56 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.

Comments are closed.